International Engineering Fair

Translation is not available.

Clever Soft: Na MSV chceme ukázat připravenost na komunikaci s umělou inteligencí

Firma Clever Soft přiveze na MSV 2019 modelové výrobní pracoviště vybavené svým systémem Clever Systém MES s Pick to light (světelná signalizace pro výběr správného dílu z regálu) a výstupní kontrolou.

Clever System MES je modulární systém, který dokáže řídit výrobní linky a napomáhá s digitalizací výroby. V reálném čase kontroluje podle nastavených parametrů pořadí a výsledky jednotlivých operací. Typickým použitím je nasazení na montážních linkách v automobilovém průmyslu. „Jsme ale schopni řídit například výrobu ochranných pomůcek či žehlicích prken,“ uvedl jednatel firmy Clever Soft Petr Pásler.

Modularita a pružnost Clever Systemu umožňuje propojení s libovolnými technologickými nástroji. Navíc ukládá informace o všech provedených operacích včetně podrobných technologických údajů a sériových čísel použitých dílů.

Na digitalizaci výroby pracuje firma již od roku 1997. „Průmysl 4.0 pro nás v podstatě neznamená nic nového. Není pro nás žádnou změnou to, zda výrobní data do našeho systému vloží manažer výroby, námi nadřazený systém nebo umělá inteligence,“ vysvětlil Pásler.

Clever System MES může instruovat na výstupní straně výrobní operátory či plně automatické linky s roboty. Velkou výhodou je nepřetržitá on-line podpora. „Zákazník u nás může začít s jedním pracovištěm a velmi nízkou pořizovací cenou. Jsme ale schopni implementovat, řídit a provádět kontrolu nad stovkami pracovišť,“ popsal Pásler.

MES systém je v současné době nainstalován v automobilkách v Česku, Německu, Portugalsku, Španělsku, Rumunsku, Slovensku, Mexiku, Argentině i USA. Prezentace firmy bude nachystána v pavilonu A1.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše