International Engineering Fair

Translation is not available.

DENIOS přichází s prvním senzorem na úkapy svého druhu

Společnost DENIOS se v Čechách a na Slovensku zabývá výrobou a prodejem zařízení pro skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami, bezpečnost práce a vybavení provozních budov. Kromě dodávek samostatných výrobků nabízí DENIOS také komplexní řešení pro skladování nebezpečných látek, včetně základního legislativního poradenství. Návštěvníci mohou tuto firmu navštívit v pavilonu A2 na stánku číslo 35.

Firma i tento rok na veletrhu představuje skladovací prostředky, záchytné vany všech typů a velikostí. Letos ale společnost přichází s novým konceptem značení záchytných van. „Nově řadíme podle barev. Od základní řady base-line, která má oranžovou barvu přes řekněme tu klasickou řadu classic-line, která má označení modré barvy, až po ty profesionální vany pro-line, které mají speciální plastové nožičky a jsou určeny do nových hal. Pro tyto vany máme označení šedé barvy,“ popsal nové značení van vedoucí obchodního oddělení Radek Zajíc.

Řada base-line poskytuje dostatečnou základní výbavu pro bezpečné skladování nebezpečných látek, která odpovídá všem zákonným požadavkům. Řada classic-line zahrnuje nejširší nabídku záchytných van. Jedná se o vysoce kvalitní produkty osvědčené v praxi. Na záchytné vany řady classic-line poskytuje firma záruku až 5 let. Řada pro-line oproti tomu představuje určitý nadstandard. Po záchytných vanách pro-line většinou sahají zákazníci, kteří pro sebe chtějí to nejlepší. Na tyto záchytné vany je poskytována záruka 10 let.

Jako další novinku firma na veletrh přivezla detektor úniku kapalin a nebezpečných látek. Senzor nese název SpillGuard. „Jde o kulaté zařízení, které je spolu s kapalinami v záchytných vanách. Uživatel hlídá to, aby vana byla neustále čistá a prázdná. V tom mu teď pomůže náš nový senzor. SpillGuard tak odhalí únik nebezpečných kapalin dříve než uživatel. Díky tomu tak zákazník získá dostatek času na její správné odstranění,“ představil nový senzor Zajíc. Detektor je také vybaven Led kontrolkou, která signalizuje blikáním spolehlivou funkčnost. V případě kontaktu s nebezpečnou kapalinou zazní akustický výstražný signál.

Další novinkou a dnes aktuálním tématem je skladování lithium-iontových baterií. Společnost DENIOS představuje novou bezpečností skříň s požární odolností, která je speciálně vybavená na skladování právě těchto baterií. „Skříň je také vybavena speciálním přípravkem, který případný oheň baterie udusí,“ popsal novinku Zajíc.

Neméně zajímavou novinkou je i Pyrobubbles, což je směs, která se dává do transportních beden na baterie. „V případě, že by se například baterie vznítily, nebo by došlo k nějakému zkratu, tak tato směs ten oheň udusí. Jde o speciální látky, které přispívají k bezpečnému skladování,“ pověděl Zajíc.

Jak popsal společnost vedoucí obchodního oddělení Radek Zajíc, firmě se momentálně daří: „Máme stálé zákazníky a dodáváme do velkých firem. Neustále se snažíme inovovat stávající sortiment, takže letošní rok je pro nás úspěšný. I proto se na letošním veletrhu představujeme na poměrně velkém stánku. Rádi bychom zde oslovili nové zákazníky a také utužili vztahy s těmi stávajícími.“ Firma dodává do firem z oborů automobilového průmyslu, strojírenského, potravinářského i chemického průmyslu.

Společnost DENIOS s.r.o. Strakonice byla založena v roce 1998. Vznikla jako dceřiná společnost německé firmy DENIOS AG se sídlem v městě Bad Oeynhausen. Firma se pravidelně prezentuje na mezinárodních veletrzích v rámci České republiky a Slovenska. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu se řadí mezi stále vystavovatele.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše