International Engineering Fair

Translation is not available.

Fórum údržby včetně exkluzivního workshopu o internetu věcí

Digitální transformace průmyslu se prolíná všemi segmenty od výroby přes logistiku. Není tomu jinak ani v případě průmyslové údržby a diagnostiky, která se díky novým nástrojům stává stále významnější. O důležitosti průmyslové údržby pro udržení konkurenceschopnosti průmyslového podniku budeme na letošním Fóru údržby hovořit již posedmé.

Tradiční konference vydavatelství Trade Media International proběhne tradičně v programu Mezinárodního strojírenského veletrhu, konkrétně ve středu 9. října 2019 od 9.00.

Zkušenost musí nahradit technologie

Jedna z hlavních motivací návštěvníků fóra je snaha vyřešit aktuální nedostatek pracovníků, který je společný průmyslovým podniků napříč odvětvími. Odcházející generace zkušených pracovníků údržby nebývá většinou v dostatečné míře nahrazována novou generací. Velký problém tak nastává právě se ztrátou této zkušenosti a know-how na úrovni dokonalé predikce výrobního systému z historických souvislostí. Alternativou, jak dosahovat minimálních odstávek a provádět údržbářské zákroky dříve, než se něco rozbije, jsou moderní technologie.

Pojmy jako prediktivní údržby či condition monitoring jsou povinnou úvahou manažerů údržeb, aby dokázali pracovat s reálnými daty. Pokrok v oblasti systémů pro průmyslovou údržbu však spočívá v tom, že nezůstáváme pouze u sběru dat, je třeba uvažovat nad následnou proměnou dat v relevantní informace. I o tom si budeme povídat na Fóru údržby, kde vystoupí nejen zástupci dodavatelů těchto technologií, ale hlavně také jejich uživatelé na úrovni manažerů údržeb.

Průmyslový internet věcí – příležitost pro údržbu

Novinkou v letošním programu je praktická workshopová část, která se zaměří na možnosti zavedení moderní údržby od A do Z: Snadno a rychle i tam, kde byste to nečekali. Jaká úskalí má prosazování moderních postupů údržby v tuzemských podmínkách? Workshop vyústí v praktickou ukázku, jak začít s digitalizací údržby takřka v každém podniku, a naváže tak na přednáškovou část akce. Díky technologii Andon vás touto problematikou provedou společnosti Microstoft a její integrátor firma HARDWARIO.

Propojení klasické metodologie Andon s moderními technologiemi může zvýšit efektivitu za přijatelné náklady. Během workshopu bude možné sledovat postup krok za krokem, jak se informace ze systému Andon, který se nasazuje ve Škoda Auto, dostane do Microsoft Office 365. Díky tomuto propojení potřebnou informaci velmi rychle uvidí odpovědný pracovník, i když se pohybuje někde ve výrobní hale. Díku využití Microsoft Office 365 není potřeba zavádět úplně nový a oddělený systém, protože Microsoft Office 365 se ve výrobních podnicích velmi často používá a častokrát již bývá nasazen. Microsoft umožňuje digitální transformaci v éře inteligentního cloudu a inteligentního internetu věcí.

Fóra údržby, ale klidně jen workshopu samostatně, se můžete zúčastnit po registraci na stránkách organizátora https://www.konference-tmi.cz/registrace-forum-udrzba-19.html

Zjistit více o konferenci

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše