International Engineering Fair

Translation is not available.

KUKA: MSV je pro nás mezi veletrhy prioritou

Společnost KUKA vystavuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu od založení své české pobočky každoročně. Letos se její expozice rozprostírá v pavilonu Z na ploše více než 200 metrů čtverečních a návštěvníkům nabízí několik novinek i interaktivní roboty. Stánek má i v digitální továrně v pavilonu A1.

„MSV každoročně pojímáme jako místo, kde prezentujeme novinky. Letos jsme do Brna přivezli hned tři. Tou první je nová generace průmyslového robotu KUKA QUANTEC2, jehož se za posledních osm let vyrobilo přes sto tisíc kusů a patří tak ke špičce mezi všemi značkami. Nachází uplatnění v náročných průmyslových aplikacích především v automobilovém průmyslu. Nová inovovaná generace je štíhlejší, přesnější a rychlejší. Nabízí také nejvyšší rozsah nosností a dosahů ve své kategorii. Je to první robot na světě, který má takzvané digitální módy, to znamená, že si můžete zvolit pohyb robota s maximální přesností nebo rychlostí,“ popisuje nástupce úspěšného produktu Ing. Jindřich Vaňous, Country manager společnosti KUKA.

Druhým výstavním nováčkem je AGILUS 2, který je z oblasti robotů pro menší hmotnost. „Kompaktní šestiramenný robot je dimenzován pro maximální pracovní rychlosti. Různá provedení, montážní pozice, dosahy a nosnosti z tohoto malého robota dělají specialistu na montážní operace. Je určený především pro obsluhu strojů, zvládá lepení, nanášení těsnicích hmot nebo kontrolu kvality,“ říká Ing. Jindřich Vaňous.

Třetí novinkou, kterou společnost KUKA letos do Brna přivezla, je CYBERTECH 2. „Je z kategorie robotů s nižší hmotností do 20 kilogramů, který se používá k obsluze menších vstřikolisů, sváření nebo pro montážní a handlingové operace,“ dodává Jindřich Vaňous s tím, že na stánku v pavilonu Z mají i další atraktivní exponáty.

Jedním z nich jsou ukázky simulačního software KUKA Sim Pro ve verzi s virtuální realitou, kde si návštěvníci mohou projít halou plnou robotů nebo se podívat na detaily instalace robota u vstřikolisu. „Reakce lidí jsou velmi zajímavé, protože podobnou aplikace málokdo někdy viděl. Je to dotaženo k vysoké dokonalosti, absolutně věrohodné,“ láká na stánek Radek Velebil, Sales manager.

Největší pozornost ale strhává robot KUKA Coaster, který na polovině prezentační plochy společnosti KUKA nabízí návštěvníkům netradiční atrakci. „Lidé se většinou bojí na robota sáhnout, tady si na něj dokonce sednou a zažijí doslova průlet veletrhem s vysokým zrychlením a přetížením, chvílemi i hlavou dolů,“ usmívá se Radek Velebil.

Expozice za miliony

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně je pro společnost KUKA prestižní záležitostí. „Na přípravě expozice začínáme pracovat v podstatě hned po skončení veletrhu, průběžně zvažujeme koncept, velikost investice, připravujeme exponáty, jejich rozmístění i grafiku. Finální intenzívní příprava pak probíhá od dubna do srpna, kdy už ladíme poslední detaily My bereme mezinárodní strojírenský veletrh jako místo tradičního setkání s našimi zákazníky, máme tu každoročně mnoho zajímavých a příjemných jednání,“ doplňuje Jindřich Vaňous.

Podle něj je MSV důležitý průmyslový veletrh, kde má automatizace dlouhodobě významnou roli. „To je i jeden z důvodů, proč jsme tady, je to pro nás stěžejní veletrh v Česku.“ V posledních letech se podle něj objevuje více návštěvníků, kteří mají zájem o zvýšení produktivity a poptávají vyšší stupeň automatizace a robotizace jejich výroby. „Každoročně si z Brna odvezeme několik desítek cenných kontaktů a potenciálních nových zákazníků,“ uzavírá Vaňous.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše