International Engineering Fair

Translation is not available.

Mobilní robot uveze sto kilogramů nákladu a zastaví se i před nejmenší překážkou

Přepravit materiál v továrnách, nemocnicích ale i hotelech může pomoci autonomní mobilní robot Phollower100 od firmy Photoneo. Brázdí letošní speciální expozici Digitální továrna 2.0 a nemůžete jej v pavilonu A1 minout.

Unese až 100 kilogramů a utáhne až 350 kilogramů. Ovládá se na dálku pomocí tabletu či počítače s joystickem. Okolní prostředí kontroluje 33krát za sekundu a je schopen rozpoznat překážku s minimální šířkou třicet milimetrů.

Zorné pole robota je díky dvěma laserům na obou stranách 360°. „Pokud v rámci bezpečnostních zón uvidí překážku ihned zpomalí a případně úplně zastaví,“ vysvětluje Richard Brada z firmy Photoneo. Bezpečnostní zóny se proměňují na základe rychlosti, kterou se robot pohybuje. Maximální rychlost kterou je schopen vyvinout je 1,125 m/s.

Firma Photoneo již také připravuje novější vylepšený model robota, který by měl uvézt až 200 kilogramů, ale rozměrově bude stejný jako jeho předchůdce. Oproti starší verzi na něm budou také 3D kamery a překážky tak rozpozná ještě o něco lépe.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše