International Engineering Fair

Translation is not available.

ON-LINE: Třetí blok konference Digitální továrna 2.0 - Česko jako průmyslová velmoc?

Začal třetí blok na konferenci Digitální továrna 2.0 - Česko jako průmyslová velmoc? Je součástí letošního „highlightu“ MSV, interaktivní výstavy a prezentace společností Digitální továrna 2.0. Zájemci ji najdou v pavilonu A1.

Dalibor Kačmář, šéf týmu pro rozvoj partnerského ekosystému a umělé inteligence, Microsoft České republiky a Slovenska, přináší novinky z tuzemska i ze světa. Přečtěte si náš on-line přenos:

13:30 Hlavní téma: Jak udělat digitální transformaci v moderní továrně už dnes.

13:40 Výzvy průmyslu. Pro jakou oblast by chtěl průmysl využít umělou inteligenci? Západní svět chce najít nový pohled na zákazníka, jak produkty využívá, aby mohly firmy lépe inovovat. Automatizace je hotová tak na 40%. Zavedením pokročilých robotů snížíme roční náklady o 10%.

13:45 Fragmentovaná data - otázkou je jakým způsobem jsme schopni najit modely z dat a spojit je do jednotného celku. 

13:55 Digitální továrna 2.0. ve třech krocích, které nelze přeskočit. Je potřeba mít propojené datové kroky (propojení jednotlivých strojů, vzdálené monitorování, propojení pracovní síly ve formě mobilního pracovníka, údržbáře nebo VR školení). Druhým krokem je predikce, tedy sledování zatížení jednotlivých strojů a sledování jejich vývoje. A nakonec rozpoznávání a digitální dvojčata, které pomohou řídit továrnu.

13:50 Jsou data chytrou cestou pro průmysl? Valentin Scarlat představuje technologický klíč - Cloudové připojení. 

13:55 Koncept, který naleznete přímo zde v pavilonu A1, ukazuje jakým způsobem propojit produkční a reprodukční systémy a kooperovat modré i bílé límečky s procesem výroby. Otázkou také je, jak rychle zaškolit nové zaměstnance.


Slovo přebírá David Řehor (společnost ABB)

14:00 Rozvodné sítě, elektrifikace, roboti nebo pohony - to jsou tradiční představy našich zákazníků. My však s Microsoftem spolupracujeme na našich aplikacích. V naší oblasti je potřeba přesně 220 konkrétních řešení, které po nás zákazníci vyžadují. Jsou to vizualizace dat, sledování spotřeby elektrické energie, prediktivní údržba - to vše řešíme pro naše zákazníky. 

14:10 ABB není pouze prodejce robotů, ale i výrobce. Máme 300 výrobních závodu po celém světě. V ČR máme 7 závodů, z toho 3 v Brně. Když se tedy bavíme o průmyslu 4.0, tak to je naše každodenní realita. Naše továrny jsou však na různém stupni postupu právě pro průmysl 4.0.

14:15 Spousta českých firem už sbírá svá data. Ty data jsou však ve většině případu pouze uložená a zákazníci s nimi neumí pracovat. Neumí je přečíst a vytěžit. 

14:17 Téma prediktivní údržby. Nejedná se o diagnostiku, ale pohybujeme se v úrovni toho, co se stane. Funguje to na principu, že sbíráme data ze senzorů a databází a využíváme moudrost našich techniků. Všechny tyto proměnné převádíme do predikce, kdy může porucha nastat. Algoritmus vyhodnotí, že něco není v pořádku. Je to způsob, jak myslet dopředu. 

Přečtěte si také jak celá konference začala nebo co očekávat od budoucnosti českého průmyslu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše