International Engineering Fair

Translation is not available.

Renishaw v Brně předvede vyrovnávací laserový systém pro kalibraci obráběcích strojů

Společnost Renishaw, jenž je v současnosti skupinou přes 70 poboček ve 35 zemích, do Brna na Mezinárodní strojírenský veletrh přiveze nový vyrovnávací laserový systém XK10, který použitím během sestavování a seřizování obráběcích strojů, nahrazuje potřebu ustavovacích artefaktů. Společnost dodává širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů, až po neurochirurgii.

XK10 lze použít na lineárních vedeních stroje k ověření jejich přímosti, pravoúhlosti, rovinnosti a sklonu, jakož i vyhodnocení směru a souososti vřetena rotačních strojů. Rovněž je to výkonný nástroj pro diagnostiku zdroje chyb po kolizi stroje nebo jako součást pravidelné údržby.

Tento modulární systém s jednoduchou montáží na vodicí dráhu stroje dokáže v porovnání s tradičními metodami provádět rychlejší nastavení a měření stroje. „Naše novinka XK10 může také měřit a vyrovnávat geometrické a rotační komponenty. Mimo jiné nahrazuje potřebu artefaktů, jako jsou granitové hranoly a kalibrační trny, jejichž kalibrace a přeprava jsou značně nákladné,“ vysvětlil Radovan Suk ze společnosti Renishaw.  

Společnost Renishaw je jednou z předních firem v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Skupina má v současnosti přes 70 poboček ve 35 zemích. Je to také jediný britský výrobce zařízení pro 3D tisk z kovu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše