International Engineering Fair

Translation is not available.

Stäubli Systems předvede v Brně rychlou, automatickou a bezpečnou výměnu nástrojů

Stäubli Systems je předním technologickým průkopníkem ve vývoji systémů pro výměnu nástrojů. Na brněnském Mezinároním strojírenském veletrhu předvedou zástupci společnosti novinky jak v zavádění automazitizace robotických buněk, tak novou řadu robotů TS2. Specialisté letos předvedou novinky u stánku 70 v hale G1.

Tool changery řady MPS od Stäubli Systems jsou působivé díky svým multifunkčním technologickým aplikacím a pomohou i v případě specifických požadavků zákazníka. Systém MPS je rozhraní mezi robotem a nástrojem. Tento automatický a kompaktní měnič nástrojů nabízí v rámci médií, přenosu dat a energie, jako je pneumatika, vakuum a chlazení nebo signální a napájecí zdroj a primární proud.

Zařízení na výměnu nástrojů zkracují zásahy obsluhy na robotickém zařízení, optimalizují průběh výrobního cyklu a zkracují neproduktivní časy ve výrobě.

TS2, nová generace SCARA

Tato novinka se právě překlopila z předprodukční do plné výroby, a tak nastal čas se s nimi seznámit blíže. Každý si na první pohled všimne rozšíření celé řady o nového člena TS2-100. „Nyní již můžeme mluvit až o 240 cyklech za minutu. Pokud bychom se pustili do porovnání s minulou generací TS, tak si nemůžeme nevšimnout chybějící vnější kabeláže a unikátní kličkové převodovky,” řekla Tereza Kozlová, marketingová specialistka Stäubli Systems.

Bližší prozkoumání odhalí mezi všemi čtyřmi modely řadu podobností. Nejedná se však o náhodu, jako spíš o výsledek nového modulárního designu. Například, všechny roboty mají stejnou základnu, kterou sdílí s šestiosými TX2. Předloktí, klouby a převodovky jsou pak také u určitých modelů identické. „Vidíme v tomto modulárním designu cestu k výraznému snížení dodacích lhůt pro nové SCARA roboty. Díky využití našich JCS převodovek, se nám povedlo snížit závislost na dodacích lhůtách subdodavatelů a naši zákazníci jiste ocení vysoký výkon těchto strojů, které jsou nyní rychlejší, tišší a přesnější,” dodala Kozlová.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše