International Engineering Fair

Translation is not available.

Upínací strategie a čelisti na zaklapnutí. Hoffmann Group v Brně předvede nové technologie a vychytávky

Hoffmann Group jehož vlastní prémiová značka GARANT konkuruje v kompetenci v oblasti výroby a služeb s ostatními velikány představí laikům i odborné veřejnosti upínač GARANT Xpent a svěrák GARANT XTRIC. Hoffmann Group letos rozšíří svůj stánek číslo 022 na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 v Brně také o venkovní plochu, kterou naleznete mezi pavilony P a F.

První z výše zmíněných nástrojů, upínač GARANT Xpent, v Brně předvede nové středové čelisti, jenž umožňují efektivnější upínací strategie pro vyšší produktivitu. Nový modul 5osého upínače GARANT Xpent lze volitelně nasadit na základní lištu, je možné do jednoho upínače upnout dva obrobky a obrobit je v jediném pracovním kroku. Zákazníky přesvědčuje svou modulárností a flexibilitou. Pouhými několika pohyby rukou lze upínač přizpůsobit jakékoli strategii obrábění. K tomu slouží upínací moduly otočné o 180 stupňů.

Společnost Hoffmann Group se tímto exponátem účastní soutěže o Zlatou medaili MSV 2019.

Upínač GARANT Xpent je koncipován jako stavebnicový systém. Upínací moduly, upínací lištu a vřeteno lze individuálně sestavovat, konvexní upínací moduly lze otočit o 180 stupňů. Upínací sílu má až 40 kN při momentu 90 Nm a je k dispozici ve třech různých výškách a dvou šířkách.  Základní lišty mají délku 360 až 1050 milimetrů.

Za svou funkcionalitu a atraktivní design i dobře promyšlený rozsáhlý systém nástavbových a představovacích čelistí získal tento upínač cenu IF Design Award 2018.

 

Svěrák GARANT XTRIC

Nový středicí svěrák GARANT Xtric s rychlovýměnným systémem čelistí je vhodný pro upínání polotovarů i hotových dílů. Díky upínací síle až 25 kN je předvytlačení zbytečné.

Druhým letošním modelem bude GARANT Xtric, nový středicí svěrák od Hoffmann Group. Specialisté jej vybavili novým rychlovýměnným systémem čelistí, který umožňuje pomocí mechanismu zaklapnutí nekomplikovanou a rychlou přestavbu bez použití nástrojů a také přesnost výměny v řádu mikrometrů.

O 180 stupňů otočné nástavbové čelisti zajišťují velký rozsah upínání a vysokou variabilitu při fixaci konstrukčních dílů. Pro upnutí pomocí několika svěráků GARANT Xtric lze přesně nastavit střed tak, aby bylo dosaženo nejvyšší přesnosti. Protože maximální upínací síla až 25 kN fakticky působí až na konstrukční díl a nedochází tak ke zdvihu čelistí nebo dílu, je GARANT Xtric vhodný jak pro upínání polotovarů, tak i hotových dílů. Předvytlačení konstrukčních dílů není nutné a je tak možná až 50% úspora času na přípravu.

Click & Clamp: Rychlovýměnný systém čelistí s mechanismem zaklapnutí umožňuje svěráku GARANT Xtric rychlou výměnu čelistí bez použití nástroje.

Matici vřetena není třeba sundávat a opět ji našroubovávat. Funguje totiž na unikátním systému zaklapnutí založeným na hesle „Click and Clamp“ a významně tak snižuje náklady na přípravu. Díky svým otočným nástavbovým čelistem nabízí mimořádně široký rozsah upínání 0 až 144 milimetrů u modelu 80S a 0 až 194 milimetrů u modelu 80M, nejnovější model pak šířku čelisti 125 mm. Všechny modely v sobě skrývají také kyvné čelisti. Ty přispívají k významnému zvýšení procesní spolehlivosti.

V novém modelu měří na mikromilimetry

Pro upnutí větších obrobků pomocí několika středicích svěráků lze u GARANT Xtric nastavit střed upínání s přesností na mikrometry a v případě potřeby posunout na každou stranu až o 0,5 mm – tedy celkem o jeden milimetr.
Jediné, co je třeba udělat, je povolit boční šroub, nově nastavit střed pomocí plochého klíče na matice s čelními otvory a poté šroub znovu utáhnout.

Hoffmann Group jako vedoucí evropský systémový partner pro kvalitní nářadí sdružuje jak obchodní kompetence, tak i kompetence v oblasti výroby a služeb. Portfolio zahrnuje vedle nástrojů pro třískové obrábění, upínání, měření, broušení a dělení také ruční nářadí, ochranné pracovní prostředky, zařízení provozů a dílenské potřeby. Mezi zákazníky této společnosti patří velké koncerny zapsané na burzách i střední a malé firmy ve více než 50 zemích.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše