Motosalon

Translation is not available.

Ducati svlékla Panigale a na světě je Streetfighter V4

Italská Ducati, která v posledních letech slaví úspěchy se svým supersportem Panigale, vyslyšela volání fanoušků a z motorky sundala kapotáž. Výsledkem je nový naháč Streetfighter V4. Od nekompromisního závoďáku Panigale se přitom v podstatě liší pouze designem a pozicí jezdce za řídítky.

Pohonná jednotka v podobě vidlicového čtyřválce o objemu 1103 kubických centimetrů je  naladěna na nejvyšší výkon 153 kW (208 k) při 12.750 otáčkách za minutu a točivý moment 123 N.m při 11.500 otáčkách. Při použití laděného výfuku Akrapovič je k dispozici nejvyšší výkon 220 koní.  Suchá hmotnost stroje je 180 kg.

Základní provedení Streetfighteru V4 má přední vidlicí Showa a zadním tlumičem Sachs, zatímco verze Streetfighter V4 S má tlumiče Öhlins. Obě verze pak využívají vpředu radiální třmeny Brembo Monobloc Stylema v kombinaci s kotouči o průměru 330 . Vychytávkou jsou křidélka na bocích krytu chladiče, která v rychlosti 270 km/h generují přítlak 20 kg na přední kolo a 8 kg na zadní kolo. Zároveň zlepšují odvod tepla z chladiče.

Streetfighter je prošpikovaný  záplavou moderní elektroniky, zahrnující mimo jiné Cornering ABS pro přední kolo, kontrolu trakce, Slide Control, Wheelie Control EVO, Power Launch pro rychlé starty, nastavení brzdění motorem a rychlořazení DQS EVO doplněné řadícími tlačítky na řídítkách. Cena začíná na 498.000 Kč.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše