Motosalon

Ducati svlékla Panigale a na světě je Streetfighter V4

Italská Ducati, která v posledních letech slaví úspěchy se svým supersportem Panigale, vyslyšela volání fanoušků a z motorky sundala kapotáž. Výsledkem je nový naháč Streetfighter V4. Od nekompromisního závoďáku Panigale se přitom v podstatě liší pouze designem a pozicí jezdce za řídítky.

Pohonná jednotka v podobě vidlicového čtyřválce o objemu 1103 kubických centimetrů je  naladěna na nejvyšší výkon 153 kW (208 k) při 12.750 otáčkách za minutu a točivý moment 123 N.m při 11.500 otáčkách. Při použití laděného výfuku Akrapovič je k dispozici nejvyšší výkon 220 koní.  Suchá hmotnost stroje je 180 kg.

Základní provedení Streetfighteru V4 má přední vidlicí Showa a zadním tlumičem Sachs, zatímco verze Streetfighter V4 S má tlumiče Öhlins. Obě verze pak využívají vpředu radiální třmeny Brembo Monobloc Stylema v kombinaci s kotouči o průměru 330 . Vychytávkou jsou křidélka na bocích krytu chladiče, která v rychlosti 270 km/h generují přítlak 20 kg na přední kolo a 8 kg na zadní kolo. Zároveň zlepšují odvod tepla z chladiče.

Streetfighter je prošpikovaný  záplavou moderní elektroniky, zahrnující mimo jiné Cornering ABS pro přední kolo, kontrolu trakce, Slide Control, Wheelie Control EVO, Power Launch pro rychlé starty, nastavení brzdění motorem a rychlořazení DQS EVO doplněné řadícími tlačítky na řídítkách. Cena začíná na 498.000 Kč.

Další aktuality z veletrhu