GO a Regiontour

Translation is not available.

GO Kamera 2020: den druhý

Páteční program cestovatelského festivalu GO Kamera startuje projekt Busny. Růžovým busíkem se vydali do Afriky. Sny se mají plnit, za tím si stojí motocyklistka Gabriela Novotná, která vyrazila na Rallye Dakar. Zážitky Hedvábné stezky popíše koučka Radka Podaná. Jak cestuje s rodinou po národních parcích USA ukáže Karel Wolf. Finální blok patři dobrodruhům a horalům. Ruda Švaříček přenese na Aljašku a Havaj, horolezec Radek Jaroš poodhalí úspěchy projektu Koruna světa, nyní z Afriky.

Podrobný program, pátek 17. ledna

  • Od 16:00

Marika Dumková, architektka a David Čech, fotograf a režisér: Busny

Architektka a fotograf měli za sebou školy, chodili do práce, platili účty, už to vypadalo na svatbu, založení rodiny a budování kariéry... To vše mohli, ale nechtěli se smířit se životem řízeným splátkovým kalendářem hypotéky. Ještě ne. Chtěli poznávat, objevovat a učit se. Chtěli ochutnávat a zažívat. Prostě se sbalili a vyrazili busíkem do Afriky. Byla to jízda! Po přednášce následuje autogramiáda knihy "Busny Tam - Jedeme do Afriky".

Gabriela Novotná, Jan Somerauer: Cesta na Dakar

Motocyklová závodnice Gabriela Novotná si vzala kvůli prvnímu startu na Rallye Dakar hypotéku, aby si mohla splnit životní sen. Do cíle však nedojela, protože si po pádu zlomila klíční kost. Podruhé to již dopadlo dobře! Po přednášce následuje autogramiáda Gabriely Novotné a redaktora Jana Somerauera "Cesta Dakar".

  • Od 18:00

Radka Podaná, cestovatelka: Pákistán, Afghánistán a Írán

Vydejte se za poznáním do Asie po stopách Hedvábné stezky. Obdivujte hory Pákistánu, lidi Afghánistánu i pohostinnost, která vládne v Íránu.

Karel Wolf, festival Kolem světa: Národní parky západu USA

Málokdo by věřil, že v Americe jsou stále místa, kde nemusíte potkat půl dne živáčka, můžete strávit celé dny v divoké přírodě, obklopeni jen impozantními skalisky, vodopády nebo soutěskami. Úchvatná dech beroucí panoramata, divokou krásu přírody, daleko od civilizace a velkých měst, to vše nabízí „divoký Západ“. Mnohá místa zůstávají stále stejná jako před 100 lety, horké pouště, národní parky a rozlehlé pláně obývá jen pár indiánských farmářů. V létě zde teploty neklesnou pod 40 stupňů, ale mnohé soutěsky a vysokohorské parky nabízejí příjemná místa ke kempování i k mnoha dobrodružným výpravám během horkých letních dnů. O setkání s medvědy, trekování ve vodě v soutěsce i v třítisícových průsmycích, nejteplejším místě USA, indiánských zvycích a hlavně o dobrodružství na cestě napříč jihozápadem USA s dvěma malými dcerami, jedním autem a jedním stanem vám povypráví Karel Wolf.

  • Od 20:00

Rudolf Švaříček, cestovatel: Aljaška - Havaj - Západ USA

Aljaška vládne syrovou přírodou s parádními treky a ledovci. Už Chilkoot trail s 56 km v odlišných vegetačních pásmech prověří! Hory medvědů ústí do skal Zlaté horečky. Chilkoot pass vrací do Kanady s tyrkysovými jezery. Medvědi se hemží v obrovském množství, chytají skákající lososy přímo do tlamy. Trek Kesugi v Denali je nej! Výšlapy umocní kánoe Yukonu i rafty. Havaj rozehraje kaňony, hory, lodě, vrtulníky, šnorchly, potápění… Oahu prostře surfové Honolulu a japonský Pearl Harbor. Kaua´i nadělí Napali Jurského parku i mořský trek Kalalau. Kaňon Waimea otevře náruč duze, centrum hippies Hanalei válí koncerty. Havaj přidá Mauna Kea s akcí domorodců i Mauna Loa nad mraky. Maui hladí nejvyšším vulkánem světa Haleakala. Božské San Francisco nadchne beatníky, šokují homeless. Road trip napříč Západem USA stihne nejlepší vinice Kalifornie Sonoma i božské Yosemity se stěnou El Capitan. Nadchne i nejvyšší hora Whitney s Alabama Hills. Westernové Lone Pine s šerifem točí filmové trháky, Tarantino tu umotal Django. Death Valley je mrtvé, Grand Canyon velký, noční život chrlí bizarní Las Vegas. Přidáme NP Antelope Canyon, Arches, Monument Valley.

Radek Jaroš, horolezec: Koruna světa – Afrika

Koruna světa je aktuální projekt horolezce Radka Jaroše, jehož cílem je postupně stanout na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů světa. Projekt je logickým pokračováním jeho horolezecké kariéry, během níž dokázal jako první Čech a teprve patnáctý na světě dosáhnout všech 14 osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje. Korunu světa a zároveň Korunu Himálaje dokázalo na naší planetě zkompletovat zatím pouze několik jedinců. A on to dokázal - na podzim 2019 vystoupil i na nejvyšší horu Afriky – Kilimanjaro a stal se tak teprve šestým Čechem, který získal takzvanou Korunu světa.

Foto: archiv GO Kamera

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše