Christmas Market

Translation is not available.

Inspirace na dárky na každém kroku. Začínají Vánoční veletrhy

Štědrý den se nezadržitelně blíží. Právě toto období je pro mnohé stresující, protože nevědí, jakými dárky potěšit své blízké. S řešením tohoto dilematu pomůžou Vánoční veletrhy, které se od pátku konají v pavilonech F a G1.

Ve dvou halách se nacházejí na tři stovky prodejců, kteří nabídnou tradiční „měkké“ dárky, jako jsou trička, ponožky či sportovní oblečení, ale také množství neotřelých nápadů na to, co dát pod stromeček. „Vystavovatelé přivezou třeba kosmetiku nebo speciality k jídlu a pití,“ nalákala mluvčí veletrhů Markéta Kamenická.

Chybět nebude ani oblíbený řemeslnický jarmark, kde se představí 35 výrobců z celé České republiky. „Zájemci u nich koupí keramiku, ručně vyráběné dekorace i originální šperky,“ vyjmenovala Kamenická.

Nakupování zpříjemní návštěvníkům bohatý doprovodný program. Na pódiu v pavilonu F se vystřídají hvězdy, jako jsou Jitka Zelenková, František Nedvěd či Josef Laufer. „Ve stejné hale máme i kuchyňské studio, kde se lidé naučí plést vánočku, péct perníky, kuchat kapra či se podívají na to, jak vypadá domácí zabíjačka,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že v sobotu 14. prosince přijede své vychytávky předvést také Láďa Hruška.

Vánoční veletrhy připomenou také letošní třicáté výročí od sametové revoluce. „V blízkosti pódia v pavilonu F najdou návštěvníci obří barevný komiks Dějiny udatného národa českého od Lucie Seifertové,“ řekla Kamenická. Čtenáře tato dva metry vysoká a sedmdesát metrů dlouhá kniha zavede na vtipnou procházku českými dějinami od pravěku až po současnost.

Až nejmenší návštěvníky unaví vybírání dárků, mohou si přijít zdarma pohrát do dětského koutku, který je v pavilonu F vedle pódia.

Vánoční veletrhy jsou na výstavišti od 6. do 15. prosince. Otevírají vždy v devět hodin a zavírají v osmnáct hodin, poslední den pak o dvě hodiny dříve. Lístek stojí čtyřicet korun a děti do šesti let mají vstup zdarma. Lidé zaparkují zdarma přímo v areálu výstaviště.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše