GO a Regiontour

Translation is not available.

Ochutnejte Thajsko všemi smysly!

Češi mají Thajsko rádi. Často tráví dovolenou na jihu země u moře, kde navštěvují ostrovy jako Phuket, Phi Phi, Ko Lanta a další, ale už se učí jezdit i na sever za krásnou přírodou, národními parky a památkami. „Zájem Čechů rok od roku roste. V roce 2018 navštívilo Thajské království 55 000 turistů z České republiky. Thajsko pro ně není jenom oblíbenou plážovou destinací, ale čím dál častěji se vydávají za zajímavými zážitky,“ říká Jana Hašlarová, marketingová referentka z Thajské turistické centrály.

Thajsko se v Brně prezentuje jako pestrá země, která má turistům co nabídnout během celého kalendářního roku, od prastarých buddhistických chrámů přes exotickou přírodu s pralesy, vodopády a jeskyněmi, nádhernými ostrovy s pestrým podmořským životem až po unikátní kulturu, festivaly, thajské masáže a vyhlášené jídlo.

„Do Thajska jezdí lidé jak s cestovními kancelářemi, tak sami na vlastní pěst. Thajsko je bezpečná a fungující země, takže se člověk může bez obav vydat za dobrodružstvím a vyzkoušet něco nového včetně lokální kuchyně. Někteří turisté zůstávají pár dní v Bangkoku a rádi vyhledávají právě stánky s místními specialitami, mohou také cestovat do malých vesniček a tam třeba ochutnat jídlo na ulici,“ dodává Jana Hašlarová s tím, že v Thajsku máte stále co objevovat, i když tam jedete třeba po dvacáté.

Na veletrhu GO představuje Thajská turistická centrála svoji zemi z různých úhlů pohledu a všemi smysly. Hned první den připravila ochutnávku thajského jídla i piva, v průběhu veletrhu budou mít návštěvníci možnost koupit si různé suroviny na vaření, jako třeba thajskou rýži nebo kokosové mléko, podívat se na hlavním pódiu na thajské tance, vyzkoušet thajskou masáž nebo zkusit svoji zručnost a barvami ozdobit ručně vyrobené bambusové deštníčky, speciálně dovezené pro tuto příležitost. Na stánku jsou zastoupeny cestovní kanceláře, které do Thajska organizují zájezdy, a také letecká společnost Thai Airways, která nabízí přímé lety z Vídně do Bangkoku. 

Letošní prezentaci formou zážitkového stánku věnovalo Thajsko velkou pozornost. Potvrzuje to i skutečnost, že slavnostního zahájení veletrhu se zúčastnila velvyslankyně Thajska v Praze paní Ureerat Chareontoh a také viceguvernér pro marketing a komunikaci Tourism Authority of Thailand pan Tanes Petsuwan.

„V Brně na veletrhu GO jsme poprvé a jsme rádi, že můžeme být letos partnerskou zemí. Přímo z Bangkoku přijela velká delegace, v Brně natáčí štáb thajské televize. Vnímáme veletrh jako příležitost ukázat Thajsko a jeho turistické možnosti i mimo Prahu, zejména návštěvníkům z Moravy,“ dodává Jana Hašlarová. Ta potvrdila, že i pro Thajce je Česko zajímavou destinací, kdy navštěvují hlavně Prahu při svých cestách po střední Evropě. Láká je sem mimo jiné jeden z televizních seriálů, který se v našich končinách natáčel a který je v Thajsku velmi populární.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše