Building Fair Brno

Translation is not available.

Poradí vám praktické ukázky odborníků, pobaví show

Na Stavebním veletrhu nenajdete jenom novinky firem ze stavebnictví, dřevostaveb a nábytku. Řada vystavovatelů pro vás připravila praktické ukázky, možnost vyzkoušet nové věci nebo show, které vás budou bavit. Čekají na vás také soutěže o hodnotné ceny.

Například v pavilonu P si na stánku č. 001 Finské sauny můžete vyzkoušet 3D virtuální realitu, kterou pro společnost zpracovalo designové studio TVARY. Díky speciálním brýlím se tak můžete se projít po 1 km2 lesa, kde jsou pro vás připravené 3 různé druhy saun. Můžete se virtuálně přemísťovat z místa na místo, důkladně si prohlédnout interiér saun nebo se zaposlouchat do šumění listí či tekoucí vody.

Virtuální realitu můžete vyzkoušet také na stánku společnosti VELUX č. 144, díky níž můžete nahlédnout až do šesti virtuálních místností, které uvidíte ve variantě bez střešního okna a se střešním oknem. Můžete tak ihned vidět, jak velký rozdíl v místnosti udělá denní světlo přivedené střešním oknem. V pátek 1. března v 11 hodin mohou zájemci zhlédnout v pavilonu Z elektrifikaci střešního okna. Technik společnosti VELUX ukáže montáž motoru do starší generace oken a předvede tak, jak si můžete i vy jednoduše zmodernizovat střešní okno.

Společnost FenStar pro vás připravila speciální akci pro okna v bezpečnostní třídě RC1N ve standardu. Navštivte stánek č. 015 v pavilonu P, kde se můžete osobně přesvědčit o funkčnosti těchto bezpečnostních prvků při moderovaném páčení oken. To bude probíhat každý den veletrhu v 13.00 a 16.00 hodin. Navíc vás čeká odměna 5 000 Kč v případě, že se v daném limitu podaří okno vypáčit vám.

Na stánku stavebního systému Ytong, který předvede ucelené řešení stavby, uvidíte praktickou ukázku zdění s odborným komentářem a budete mít možnost si na místě práce vyzkoušet – řezání, nanášení malty či drážkování. Najdete je na stánku 137 v pavilonu P.

Společnosti Dobrá klíma představí na svém stánku č. 040 v pavilonu F bohatou nabídku klimatizací a speciálních designových radiátorů. Připravila pro vás také veletržní tombolu o hodnotné ceny, jejíž slosování proběhne v sobotu odpoledne za účasti stand-up komičky a moderátorky Lucie Macháčkové. Hlavní cenou je klimatizace.

Jak se dá dnes velice rychle složit podlaha z dlaždic, se dozvíte v expozici společnosti ARS System, které v Brně představuje techniku ve stylu "vydláždi a jdi". Jednotlivé díly dlažby totiž na sobě mají speciální zacvakávací systém, takže je lze pokládat bez lepidel či injektáže a skládat i rozebírat takříkajíc za pochodu. Prostě Pave and Go.

V pavilonu F můžete také navštívit expozici č. 055, kde si můžete naživo vyzkoušet modulární nábytek REXTA. V zábavné a interaktivní expozici si budete moci sami seskládat různé druhy nábytkových sestav, a na vlastní kůži se tak přesvědčit, jak moc vám nábytek REXTA může ulehčit život.

V pavilonu Z jsou k vidění studentské soutěže a ukázky prací učňů a studentů pořádaných na podporu řemesel. Až do 1. 3. zde probíhá Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v soutěžích odborných dovedností, a to v oborech vzdělání klempíř, pokrývač, tesař, kominík a čalouník, které pořádá Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy. Souběžně se zde do 28. 2. koná také 22. ročník soutěže Učeň instalatér, jejímž organizátorem je Střední škola polytechnická Brno, Jílová. Kromě soutěžních stavebních oborů se na akci budou prezentovat i studenti dalších škol. Můžete se těšit na chemickou show ze Střední průmyslové školy chemické Brno, práci studentů Integrované střední školy automobilní Brno, hudební těleso ze Střední pedagogické školy Boskovice nebo bigbandze Základní umělecké školy Františka Jílka. Vyzkoušíte si aktivity Malých technických škol MATES a spoustu zábavných řemeslných dovedností.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše