GO a Regiontour

Translation is not available.

Pozvání na skleničku od moravských vinařů

V pavilonu P najdete nejen spoustu dobrých tipů, kam se během roku vydat na dovolenou, ale také kam zajet na výlet za dobrým vínem. Inspirovat se můžete například v rámci „vinařské uličky“, kde si můžete zapůjčit degustační sklo a prověřit své chuťové pohárky bílým, červeným i růžovým vínem od moravských vinařů. Ti už léta potvrzují, že umějí udělat opravdu lahodná vína. Mimochodem, vinařská oblast Morava leží okolo 49. rovnoběžky, stejně jako třeba vinařská oblast Champagne nebo nejlepší vinařské oblasti Německa.

V Brně najdete například osm zástupců posledního ročníku Salonu vín České republiky, degustační vzorky z vinařství Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž, z Templářských sklepů Čejkovice, z mikulovského Vinařství Fučík, od vinaře Václava Šalši z Kyjova nebo od společnosti Patria Kobylí.

„Přivezli jsme na degustaci trojici suchých vín - Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, polosladký Tramín červený, z červených tu máme Modrý portugal, Cabernet Sauvignon a Rulandu modrou, výběr z hroznů 2016, která je vlajkovou lodí naší nabídky,“ říká za Patria Kobylí obchodní zástupce Milan Bartůněk, který dodává, že všechna vína jsou vyrobena z vlastních hroznů. Společnost hospodaří na 170 hektarech vinic a její roční produkce se pohybuje kolem 800 lahví.

Veletrh využila společnost z Kobylí i k prezentaci svých dalších aktivit, souvisejících s agroturistikou či pořádáním konferencí. „Kromě vína zde představujeme náš penzion, který mohou využít i zájemci o semináře a kongresy. Kapacita penzionu je 60 míst, stejně tak jako vinného sklepa, do kongresového sálu se vejde až sto osob,“ říká Jana Štefanová. „Zabýváme se také agroturistikou, a tak si naši hosté mohou udělat exkurzi do živočišné výroby a podívat se na ovečky a krávy nebo si koupit kravské mléko z našeho mlékomatu,“ dodává vedoucí penzionu u svého stolku.

Spolu s Milanem Bartůňkem se shodnou, že prezentační akce jako je ta veletržní pro ně mají smysl. „Včera byl veletrh určen hlavně pro odbornou veřejnost, ale vidím, že dnes už sem začínají proudit lidé, kteří prostě mají rádi víno. Očekáváme rušný víkend.“

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše