GO a Regiontour

Translation is not available.

Tanzanie na dosah aneb objevte víc než úžasné safari

Když nakouknete do turistických materiálů o Tanzanii, dočtete se, že ji nedávno označili mezinárodní turisté i specializovaní operátoři za „nejlepší safari zemí“ v Africe. Národní park Serengeti, na jehož území probíhá největší migrace velkých zvířat na naší planetě, ale i hora Kilimandžáro nebo sopečný kráter Ngorongoro patří k velkým přírodním lákadlům. Nejen přírodní skvosty, ale i další důvody k návštěvě Tanzanie představuje na veletržním stánku Tanzania Tourist Board spolu s Česko-tanzanskou obchodní komorou.

„Jsme velmi rádi, že je tu dnes s námi pan velvyslanec Possi. Přijel z berlínského zastupitelského úřadu na jeden den, aby viděl tento veletrh na vlastní oči,“ říká Dorothea Massawe z Rady pro turismus a cestovní ruch Tanzanie. A současně věří, že větší publicita její země v Česku přinese i rostoucí zájem o Tanzanii jako o atraktivní turistickou destinaci. „Podle statistik přijelo v roce 2018 do Tanzanie 8 877 Čechů, což není mnoho, ale věříme, že toto číslo může být daleko vyšší. Česká republika, ale i sousední Slovensko, Rakousko a Polsko pro nás představují zajímavý region z hlediska rozšíření turistického ruchu,“ dodává Dorothea Massawe.

S průvodcem do místních rodin

Její slova potvrzuje i Jan Křivý z Česko-tanzanské obchodní komory. „Zjistili jsme, že Češi toho o pevninské Tanzanii moc neví. Když míří do subsaharské Afriky, jedou často do sousední Keni. Proto jsme na veletrhu GO, abychom tu udělali trochu osvětu,“ dodává. Souhlasí také s tím, že z hlediska turistiky je tanzanské safari opravdu perlou Afriky a že kouzlo této země spočívá v její autentičnosti.

„Průvodci vás někdy vezmou třeba do džungle nebo přímo do rodin, kde můžete spatřit opravdový africký život. Faktem je, že Tanzanie s příchodem nového prezidenta v roce 2015 udělala velký skok. Vytýčila si pětiletku pro období let 2016 až 2020 s cílem industrializovat zemi, s čímž souvisí i zlepšení infrastruktury. Myslím, že se jim to povedlo nad plán. Postavili spoustu nových cest, dovedli elektřinu do míst, kde dříve nebyla, zlepšila se dostupnost internetu. Země si je dobře vědoma, že velkou část HDP tvoří právě turismus, takže si dává velmi záležet na tom, aby zlepšila kvalitu služeb a ubytovacích kapacit, i když jako v dalších afrických zemích potřebuje kapitál. Ale zdejší lidé se snaží, protože ví, že spokojený turista se jim vrátí nebo dá dobrou referenci a jim to může přinést dobrou obživu.“

Kam za  lákadly

Mnozí turisté, kteří zamíří do Tanzanie, také kombinují pobyt na pevnině s cestou na ostrov Zanzibar, kde mohou strávit dovolenou u moře na nádherných plážích. Mohou také navštívit některou z farem s místním kořením, jehož vývozem byl Zanzibar už v koloniálních dobách vyhlášený po celém světě, nebo si třeba vyzkoušet, jak sluší tradiční oděv kanga. Přímo v hlavním městě Stone Town mohou obdivovat například místní stavby s typickými dřevěnými zdobenými dveřmi nebo objevit vcelku nenápadný rodný dům zpěváka Fredieho Mercuryho, jehož popularita výrazně opět stoupla s uvedením úspěšného filmu Bohemian Rhapsody.

„Když mluvíme o kultuře, naše země je v tomto směru opravdu jedinečná. Máme přes 50 milionů obyvatel, kteří se sice domluví svahilsky, ale jinak jsou jednotlivé regiony velmi pestré jak z hlediska etnik, jazyků, tradic, zvyků, oblečení, jídla či hudby... Na mnoha místech se pořádají lokální festivaly, které se liší místo od místa. Naši lidé jsou na svou kulturu velmi hrdí. A navíc, když přijedete do Tanzanie, můžete si být jistí, že tu najdete velmi vřelé a pohostinné lidi,“ zve na exotickou cestu Dorothea Massawe.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše