GO a Regiontour

Translation is not available.

Thajsko pod drobnohledem: Muay Thai neboli thajský box

V expozici Thajska se seznámíte také s "národním" thajským boxem. Na první pohled drsný sport však nemá nic společného s násilím a agresí. Je to sport, vyžadující mnoho dovedností a techniky, spolu se schopností rychlé reakce a dobrou koordinací zraku a pohybu těla. Muay Thai, jak se správně nazývá, popisují zástupci státní thajské cestovní centrály.

Pojem Muay Thai má pro jeho vyznavače po celém světě mnoho významů. Jako jedno z nejstarších bojových umění je tréninkem, zpevňujícím tělo a zdokonalujícím mysl

 • cvičením, posunujícím tělo i duši až na jejich hranici a ještě dále
 • způsobem života, založeným na etice a respektu
 • bohatou tradicí, překypující krásou a grácií
 • klíčem k sebepoznání
 • bojovým uměním králů i králem bojových umění….

Výcvik Muay Thai nemá nic společného s násilím a agresí. Je to sport, vyžadující mnoho dovedností a techniky, spolu se schopností rychlé reakce a dobrou koordinací zraku a pohybu těla.

Mnozí muži a ženy se začali tomuto sportu věnovat pro snížení tělesné váhy, zlepšení síly a svalstva a mnozí další jej považují za mimořádně užitečný program sebeobrany. A pro ty z vás, kteří jste se posunuli na vyšší úroveň a účastníte se soutěží, existují amatérské soutěže na různých úrovních; je nezbytné konzultovat s trenéry, zda máte dostatečnou kvalifikaci nebo kde začít.

Tréninkové kempy

Tréninkové kempy Muay Thai je možné nalézt po celém Thajsku a tréninkový program poskytují pro širokou škálu potřeb od jednoho dne až po několik měsíců. Mnoho takových kempů slouží speciálně návštěvníkům ze zámoří a poskytují ubytování i anglicky mluvící instruktory. Tyto kempy je možné rozdělit do pěti kategorií:

 • Luxusní Muay Thai kemp
 • Muay Thai pro šampiony
 • Kondiční Muay Thai
  Klasický Muay Thai
 • Muay Thai  na ostrovech, spojené s plážovým pobytem

Přehled tréninkových kempů najdou zájemci na: http://muaythaicampsthailand.com

Thajský box na GO

Na prezentaci sportu u příležitosti cestovatelských veletrhů GO a Regiontour 2020 spolupracuje thajská strana s brněnským klubem Muay Thai, z jehož řad vzešlo již deset světových šampionů v tomto krásném a tvrdém sportu.

Foto: archiv Tourism Authority of Thailand

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše