Motosalon

Husqvarna letos vyjela s komplet novou enduro rodinou

Značka Husqvarna pro letošní rok výrazně inovovala svou enduro řadu. Mezi dvoutakty se objevuje nová TE 150 s elektronickým vstřikováním, která se stává hvězdou modelového roku 2020. Všechna endura vycházejí z loňských motokrosových modelů a více než šedesát procent je toho na nich nových.

Čtyřtakty jsou čtyři, tedy FE 250, 350, 450 a 501 a dvoutakty tři, konkrétně TE 250, TE 300 a fungl nové TE 150. Změny zaznamenaly dvoutaktní i čtyřtaktní motory, které všechny nyní nastartují pouze pomocí elektrického startéru, včetně nejmenší TE 150i. Všechny tři dvoutakty  fungují s elektrickým vstřikováním paliva a mají nové mapování.  Čtyřtaktní dvěpade dostává novou hlavu, podobně jako třistapadesátka s upraveným pístem a obě bez rozdílu jiné časování vačky. U velké čtyřipade a pětistovky je nová hlava a upravený píst.

Základem endur je stále ocelový rám, který je ale nový a více přispívá k lepší stabilitě a absorbování energie. Podsedlovka  je nyní dvoudílná a vyrobena z plastu a kompozitu. Úpravy se dotkly pérování WP, konkrétně přední vidlice Xplor s veškerým natavením na horní části a zadního tlumiče Xact s novým pístkem a nastavením. U přední vidlice je zajímavostí gumový kroužek, pomocí kterého lze pozorovat chod pérování.

Vedle sériové produkce si Husqvarna pro letošek připravila ještě jedno překvapení, které vyvolává vzpomínky na dálková  cestovní endura z devadesátých let. Husqvarna Norden 901 Concept dává již svým označením najevo, že prozatím nemíří na trh, ale je pouhým výstavním konceptem.  Jeho základem je nový kapalinou chlazený řadový dvouválec o objemu kolem 900 kubických centimetrů.