Motosalon

Indian Motorcycle představí nejbrutálnější, nejvýkonnější a nejrychlejší americký bagger všech dob!

Legendární americká značka Indian Motorcycle aktuálně trhá v Evropě rekordy v oblíbenosti. Indian připravil pro letošní sezónu spoustu novinek, ale tři jsou zcela zásadní. A všechny tři představí na veletrhu Motosalon 2020!

Tou nejvíce očekávanou je určitě úplně nové pojetí luxusního amerického cestovního baggeru, kterým se od letoška stává Indian Challenger. Inženýři z Indianu totiž pojali podvozek a celou konstrukci velkého cestovního motocyklu hodně sportovně a nadělili mu vše, co konkurenční stroje této kategorie postrádají, včetně hodně výkonného brzdového systému. Pro nový Challenger byl také vyvinut úplně nový, kapalinou chlazený motor s názvem PowerPlus. Jeho parametry bourají vše, na co jsme byli dosud u baggerů zvyklí. Objem 1 769 cm3, čtyřventilová technika DOHC, maximální výkon 122 koní, točivý moment 178 Newtonmetr. Motocykl využívá nový, velmi pokročilý systém kontroly trakce s názvem Smart Lean Technology, rozsáhlý infotainment a pro zábavu také hi-fi systém o výkonu 100 W už v základu…

Další novinkou, která potěší především milovníky scramblerů a občasných výletů mimo asfalt, je nový model z řady streetrackerů FTR s názvem Rally.

Nejoblíbenějšími a nejprodávanějšími modely od Indianu jsou však aktuálně stroje řady Scout, resp. Scout Bobber. I v této třídě představí Indian novinku – Scout Bobber Twenty. Sexy americkou klasiku kombinující v sobě retro styl, linie 40. a 50. let a moderní techniku kapalinou chlazeného dvouválce.