Life!

Mountfield: celoodpružená horská elektrokola i špičkové elektrokoloběžky

Díky novému fenoménu elektrokol na BIKE Life! najdeme i renomovanou firmu Mountfield. Se značkou MTF bude prezentovat novinky pro milovníky cyklojízdy „s pohonem“.

A co připravují jako největší specialitu? „Je to celoodpružený model horského elektrokola MTF Xtreme 9.1 ve verzi limited, s motorem BOSCH Performance CX 4Generace kompletně na sadě Shimano SLX s plně integrovanou novou baterií BOSCH o kapacitě 635Wh,“ říká Jakub Danačík z Mountfieldu.

V jejich sortimentu najdeme také nové špičkové elektrokoloběžky,vhodné jak pro děti, tak dospělé. Firma chystá také novinku pro ženy cyklistky, konkrétně půjde o nový model městského elektrokola MTF Grand 1.1, s dojezdem až 110 km a cenou 19 990 Kč.

Prodeje elektrokol rostou v desítkách procent 

Podle Jakuba Danačíka je v oboru rozhodně patrný přesun zákaznických preferencí směrem k elektrokolům. „Prodeje klasických kol stagnují, zatímco prodeje elektrokol ročně rostou v desítkách procent. V horizontu příštích tří let se rozhodně dočkáme toho, že prodeje elektrokol předstihnou prodeje klasických jízdních kol,“ uvedl.  Značku Mountfield, respektive kola MTF, najdeme i v projektu Czech made. Tato elektrokola se totiž vyrábějí v Šumperku.

Další aktuality z veletrhu