Národní výstava myslivosti

Od rána plno!

Do pavilonu G1, kam se letos soustředí Národní výstava myslivosti, proudí od rána davy lidí. Trofeje, lesní pedagogika, myslivecké tradice, včelaření i ochutnávka regionálních dobrot lákají. Podívejte tam s námi.

Zatímco v jedné části na mysliveckém pódiu probíhají ukázky vábení a návštěvníci obdivují početnou výstavu trofejí, zkoušejí si myslivecké klobouky nebo střílí na divočáky ve zdejší laserové střelnici, ve včelařské expozici už zájemci ochutnávají soutěžní medovinu, prohlížejí si potřeby pro včelaře a chov včel nebo nakupují výrobky z medu, mateří kašičky a včelího vosku, pozornost budí také živé včely.

Každý tu najde to svoje a také může získat informace přímo od odborníků. Na pódiu v pavilonu G1 věnovaném myslivosti probíhají přednášky a střídají se tu zajímaví hosté, včelaři organizují nedělní sérii přednášek v pavilonu P1. Zdejší program cílí na dospělé i děti. V myslivecké části jsou od rána v obležení zejména chovatelské přehlídky trofejí, doplněné panely s mysliveckými příběhy, fotografiemi a zajímavými historickými i současnými exponáty. Pro děti je určena například zábavně naučná expozice Lesní pedagogiky, jejíž součástí je i živé selátko divočáka. Ve včelařské části je vybudovaná dětská zóna, ve které mohou malí návštěvníci poznávat třeba včelařské rostliny nebo získat informace o tom, jak se ve školním věku stát včelařem.