TECHAGRO

Do stájí vstupuje čistě elektrický krmný vůz

Rekordních 91 exponátů bojovalo o cenu GRAND PRIX Techagro, Biomasa a Silva Regina. Nakonec ji získalo 17 z nich – mezi nimi i krmný vůz Siloking e.0 eTruck 1408.

„Jde o první plně elektrický vůz, jsme jediní, kteří s takovým přišli na trh. Ostatní krmné vozy jsou tažené, takže potřebujete traktor se spalovacím motorem, který mají i běžné samostatné krmné vozy. Náš vůz je velmi tichý, bez škodlivých emisí ve stájích,“ popsal velká plus „výherce“ Jan Dušák, zástupce výrobce Siloking - Mayer Maschinenbau GmbH.

Stroj ocení zejména farmáři, kteří se starají o sto až stopadesátihlavé stádo skotu. Trakční olověná baterie vydrží pět míchanic. Je to velký vnitrofiremní pomocník – vůz naložíte externím nakladačem, pak se krmivo uvnitř promíchá a vznikne směs o objemu až 10 kubíků. „Pak se stejným vozem krmivo rozvezete po stájích a založíte na krmný stůl,“ vysvětlil Dušák.

Siloking ale nemusí zůstat jen uvnitř farmy. „Pokud si zákazník přeje, jsme schopni stroj vybavit homologací pro provoz po pozemních komunikacích, dodat světla, blinkry a podobně. Dostane technické osvědčení a může jezdit i po silnici,“ upřesnil obchodní zástupce.

Porota kromě elektrického pohonu vyzdvihla výborné manévrovací schopnosti Silokingu – bez problému totiž projedeme i úzkými stájemi a nedělají mu problémy ani nízké stropy.

Siloking - Mayer Maschinenbau GmbH je německá rodinná firma se sídlem v Bavorsku. „Má zhruba tři stovky zaměstnanců a zabývá se pouze krmnou technikou. V oboru jsme společností, která přináší na trh inovace,“ dodal Jan Dušák, zástupce firmy, která dodává své stroje do čtyřiceti zemí světa.

 

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše