TECHAGRO

Do stájí vstupuje čistě elektrický krmný vůz

Rekordních 91 exponátů bojovalo o cenu GRAND PRIX Techagro, Biomasa a Silva Regina. Nakonec ji získalo 17 z nich – mezi nimi i krmný vůz Siloking e.0 eTruck 1408.

„Jde o první plně elektrický vůz, jsme jediní, kteří s takovým přišli na trh. Ostatní krmné vozy jsou tažené, takže potřebujete traktor se spalovacím motorem, který mají i běžné samostatné krmné vozy. Náš vůz je velmi tichý, bez škodlivých emisí ve stájích,“ popsal velká plus „výherce“ Jan Dušák, zástupce výrobce Siloking - Mayer Maschinenbau GmbH.

Stroj ocení zejména farmáři, kteří se starají o sto až stopadesátihlavé stádo skotu. Trakční olověná baterie vydrží pět míchanic. Je to velký vnitrofiremní pomocník – vůz naložíte externím nakladačem, pak se krmivo uvnitř promíchá a vznikne směs o objemu až 10 kubíků. „Pak se stejným vozem krmivo rozvezete po stájích a založíte na krmný stůl,“ vysvětlil Dušák.

Siloking ale nemusí zůstat jen uvnitř farmy. „Pokud si zákazník přeje, jsme schopni stroj vybavit homologací pro provoz po pozemních komunikacích, dodat světla, blinkry a podobně. Dostane technické osvědčení a může jezdit i po silnici,“ upřesnil obchodní zástupce.

Porota kromě elektrického pohonu vyzdvihla výborné manévrovací schopnosti Silokingu – bez problému totiž projedeme i úzkými stájemi a nedělají mu problémy ani nízké stropy.

Siloking - Mayer Maschinenbau GmbH je německá rodinná firma se sídlem v Bavorsku. „Má zhruba tři stovky zaměstnanců a zabývá se pouze krmnou technikou. V oboru jsme společností, která přináší na trh inovace,“ dodal Jan Dušák, zástupce firmy, která dodává své stroje do čtyřiceti zemí světa.

 

Další aktuality z veletrhu