Motosalon

Pět novinek letošního Motosalonu

Letošní 11. ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení vypadá neméně slibně jako ten předchozí. Zúčastní se jej všichni hlavní hráči motocyklové branže včetně nových firem a značek a tak v termínu od 5. do 8. března 2020 uvidíme v Brně skutečně to nejlepší z českého motocyklového trhu. Těšit se můžeme nejen na nabídku nejnovějších motocyklů, ale také na veškeré bohaté příslušenství a doplňky. Tradičně se očekává velký zájem návštěvníků, kteří si tento motocyklový svátek na zahájení sezony nenechají ujít. Vloni jich na MOTOSALON dorazilo přes 67 000! A protože pořadatelé neusínají na vavřínech, přináší tato největší motocyklová přehlídka nové vychytávky. A to nejen v doprovodném programu, ale také v sortimentu přestaveb či v nabídce speciálního občerstvení!

Novinka č.1:  „Z DENÍKU MOTORKÁŘE“ a „ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY“

Hlavní témata MOTOSALONU 2020 jsou dvě – a to „Z deníku motorkáře“, kde se o své zážitky podělí známí motocestovatelé, a „Zlaté české ručičky“. K tomuto tématu se bude vázat například páteční mezinárodní studentská soutěž mechaniků motocyklů a jízdních kol pod názvem Europa Cup 2020.  O víkendu budou pokračovat workshopy o základní údržbě motocyklů..

Novinka č.2: BURGER ARÉNA s pochoutkami nejen z masa

Láska prochází žaludkem a pro motorkáře to platí ještě více. V pavilonu Z, který je naproti pavilonům P a F, tak letos poprvé vznikne Burger Aréna. Díky spolupráci s organizátory Burger Festu se na místě sejdou nejrůznější prodejci burgerů a dalšího občerstvení. V nabídce budou nejen pokrmy z masa, ale připraveny budou i pochoutky pro vegetariány. Rozšíří se tím možnosti stravování pro vystavovatele i návštěvníky. V pavilonu Z najdeme také pódium s vlastní hudební produkcí.

Novinka č.3: PŘESTAVBY – CUSTOMY a soutěž Grand Prix!

Součástí veletrhu bude letos poprvé mezinárodní soutěžní výstava upravených strojů a unikátů Czech Custom Grand Prix. V čele pořadatelského týmu je Ondřej Hrůza, který posledních 15 let stál za jinou akcí Bohemian Custom Bike. Czech Custom GP má ambici stát se největší soutěží přestaveb v regionu střední a východní Evropy. V pavilonu P se představí kolem stovky strojů v deseti kategoriích - od úplně totálních staveb, kde výrobce začal se stavbou od základu, vyrobil si vlastní rám a další díly a použil libovolný motor, přes upravené harleye, café racery, scramblery až po modifikované skútry nebo přestavby vycházející z domácích značek. Novinkou je samostatná kategorie upravených strojů značky Indian. Pořadatelé počítají, že zastoupení domácích a zahraničních motorek bude půl na půl.

Novinka č.4 : Soutěž kaskadérů

K MOTOSALONU neodmyslitelně patří bohatý doprovodný program plný adrenalinu a emocí. Taková je vždy unikátní  Show skupiny Crazy Day, jejíž jezdci každoročně rozpumpují diváky. Letos ji nově doplní paralelně probíhající třídenní soutěž česko-slovenských kaskadérů Czech Stunt Grand Prix. Každý jezdec zde má svůj osobitý styl a motocykl. Další dávku zábavy i poučení přinesou jízdy Míry Lisého, dlouholetého propagátora bezpečné jízdy na motocyklech. Ani Moto Gymkhana již není pro pravidelné návštěvníky veletrhu žádným neznámým pojmem. Motogymkhanisté přislíbili, že nechají případné zájemce o tento sport si umění slalomu na místě vyzkoušet.

Novinka č. 5: Hosté na zahájení

Co má společného MOTOSALON a současný „guru“ gastronomie? No přece lásku k motocyklům! Kromě Zdeňka Pohlreicha potkáte na veletrhu v Brně další známé tváře, na zahájení jej doplní i herci Pavel Liška a Jan Révai. Tváří veletrhu je už po několikáté známý testovací televizní pilot a učitel motoškoly Pepa Sršeň, kterého letos na billboardech, plakátech i bannerech doplňuje šmrncovní motorkářka. MOTOSALON je zkrátka veletrh, kde se rádi setkávají všichni, kterým učaroval svět svobody na dvou kolech. Tak ať nám koně pod kapotou šlapou!