TECHAGRO

Precizní setí podle LEMKEN a jejich oceněného Azuritu

Cokoliv chcete vědět o výrobcích LEMKEN, zjistíte na veletrhu Techagro, dalo by se říci. Česká dceřiná společnost LEMKEN Czech na venkovní plochu i do pavilonu V dovezla téměř vše, co má ve svém portfoliu a čím ohromuje zemědělce po celém světě.

Vůbec poprvé v České republice se zde ale představuje novinka – Azurit, přesný secí stroj se systémem ukládání osiva DeltaRow. „Navržená konstrukce přesného secího stroje inovuje způsob zakládání širokořádkových plodin, kdy osivo je ukládáno do pravidelného sponu s optimálními podmínkami pro růst rostlin. Jedná se o dvouřádkový výsev se současným uložením hnojiva mezi oba řádky. Navíc stroj umožňuje efektivní zakládání kolejových meziřádků,“ uvedla porota letošní soutěže GRAND PRIX Techagro, Biomasa a Silva Regina.

A Azurit 9/8.75 KD zabojoval a skleněná plastika s plaketou budou zdobit sídlo v Troubsku.

Konstruktéři tyto stroje vyvíjeli tak, aby dokázaly co nejlépe vyhovovat požadavkům uživatelů v praxi. A to v mnoha světových regionech. Azurit 9 provádí nejprve uložení hnojiva do středového řádku mezi řádky kukuřice, dále zpětné utužení seťového lůžka, na které je poté uloženo osivo, následně zakryté ornicí. Osivo je uloženo v centrálním zásobníku. Samozřejmostí je jednoduchý a intuitivní koncept ovládání.

Bleděmodrý Azurit založí porosty kukuřice a sóji. Předsazením do dvou dílčích řádků v přesně vypočítaném trojúhelníkovém sponu se docílí zvětšení prostoru pro vegetaci o celých sedmdesát procent, čímž mají jednotlivé rostliny zajištěný lepší přísun živin, vody i více světla. Základem precizního fungování na trhu unikátního systému jsou dva kotouče s otvory pro oba dílčí řádky, jejichž otáčky jsou vzájemně synchronizovány.

Azurit 9 ale nabízí i další výhodu: možnost zakládání kolejových meziřádků s předem definovanou šířkou. Zvýšit rozteč mezi řádky kukuřice lze tak, že vnitřní kotouče po obou stranách tohoto řádku přestanou dávkovat osivo, zatímco vnější kotouče se přepnou na setí dvojnásobného počtu zrn (zdvojnásobí se jejich otáčky). Díky tomu zůstává počet rostlin na plochu na konstantní úrovni. Kolejový meziřádek se šířkou až 87,5 cm dovoluje, aby v porostu pojížděla aplikační technika s pneumatikami o šířce až 750 mm.

V pavilonu V tak zájemci mají možnost vidět nejmodernější technologie v oblasti půduzpracující strojích.

Společnost LEMKEN  se zabývá výrobou zemědělských strojů téměř 240 let. Patří tak k historicky nejstarším firmám ve svém oboru. Za tu dobu se firma vyvinula v silnou a prosperující společnost s důrazem na potřeby zákazníka. Dnes je v celé skupině zaměstnáno více jak 1.400 pracovníků a celkový roční obrat se pohybuje na úrovni přesahující 325 mil. Eur, čímž se řadí mezi přední výrobce v Evropě. Na dvou výrobních místech v Německu a jednom místě v Indii vyrábí LEMKEN vysoce kvalitní techniku na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin.

Pro ocenění Grand Prix si přišli zástupci výrobce LEMKEN v Česku Miloš Novák (druhý zleva) a Lubomír Klička (uprostřed). Plaketu a tradiční plastiku jim předal šéf letošní poroty Jiří Mašek (zleva), ministr zemědělství Jiří Milek a generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Z portfolia si vyberou malí farmáři i velké profesionální podniky nebo podniky služeb. Každý zákazník si v bohatém výrobním programu dokáže najít ten "svůj" správný stroj a vhodnou technologii na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin. Mezi zemědělci jsou velmi z portfolia LEMKEN oblíbené nesené i polonesené pluhy, diskové podmítače, radličkové kypřiče a secí kombinace s variabilní záměnou půdozpracujícího stroje před secí stroj.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše