Stavební veletrh Brno

Přijďte si na Stavební veletrh pro radu. Odborníci vám ji dají zdarma

Na Stavebním veletrhu je návštěvníkům k dispozici řada bezplatných poradenských center. Najdete zde poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu či bytu.

Po celou dobu veletrhu vám budou k dispozici ve Stavebním poradenském centru odborníci, kteří vám poradí s právními a technickými problémy spojenými s přípravou, realizací, opravami i užíváním staveb. Poradenské centrum zastřešuje Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

Poradenské centrum Cechu topenářů a instalatérů České republiky se zaměří na obory vytápění, voda-kanalizace, plyn, vzduchotechnika, obnovitelné zdroje a energetika. Obrátit se na ně můžete s dotazy jak snadno, rychle, úsporně a moderně vyměnit topné zdroje v domácnosti nebo na novinky v oblasti využití obnovitelných energií při snižování energetické náročnosti především tepelnými čerpadly, řízeným větráním a v kombinaci s fotovoltaickými elektrárnami u staveb všeho druhu. Oborníci také poradí s montáží výrobků k instalaci studené a teplé vody, podlahového a ústředního vytápění, ohledně poskytovatelů plastových potrubních systémů, řešení problémů netěsnosti topení, vodovodního i plynového potrubí a odpadu či s výběrem instalačních materiálů a chemické i mechanické kotvy pro různé aplikace.

Poradenské centrum Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) se zaměří na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě. Na stánku ADMD si návštěvníci budou moci prohlédnout, jak vypadá dřevěná konstrukce a poradit se o vhodném dodavateli dřevostavby právě pro ně. Zajímá Vás technologie staveb na bázi dřeva? Na co si dát pozor při výběru dodavatele Vašeho vysněného domu? Jak financovat Váš dům? To je jen krátký přehled možných dotazů, na které získáte odpovědi v poradenském centru ADMD. Komentované příklady kvalitních dřevostaveb můžete zhlédnout v pátečním a sobotním (13:00) programu nazvaném Jak poznat dodavatele kvalitní dřevostavby?

Svoje zkušenosti a cenné rady či tipy zájemcům předají také zástupci Poradenského centra pro úsporné stavby v režii Centra pasivního domu. To má nachystané i program (pátek v 15:00, sobota v 11:00) na hlavním pódiu, kdy se jeho zástupci pokusí odpovědět na otázku Jak budeme stavět od roku 2020?

Stavíte či rekonstruujete a přemýšlíte, jak ušetřit? Řekněte si o příspěvek z programu Nová zelená úsporám, Dešťovka i z tzv. kotlíkových dotací a vylepšete svůj rozpočet i o statisíce korun. Na stánku Státního fondu životního prostředí ČR vám poradí, na co konkrétně můžete dotaci získat, kolik uspoříte, jak postupovat či jakých chyb se vyvarovat. Nenechte si ujít například páteční přednášky ke kotlíkových dotacím (12:00) či příspěvkům na vaše úsporné bydlení (14:00).   

Potřebujete vyměnit nebo opravit okna? Chybí vám stínění nebo jej potřebujete inovovat? Řešíte design nebo energetikou úsporu? S těmito otázkami vám zdarma poradí oborníci v Poradenském centru pro okna a stínicí techniku.

Nevíte si rady s komínem? Navštivte odborníky z Komínové asociace – APOKS, kteří vám zodpoví veškeré dotazy o projektování, stavbě a provozu komínů (spalinových cest). Je potřeba komín i v moderních stavbách? Jak na spalinovou cestu při dotačních programech? Jsou spalovací procesy vhodným zdrojem energie? Odpovědi na tyto otázky získáte na naší přednášce, která je připravena na páteční 12. hodinu.

Klastr českých nábytkářů vám pomůže se zorientovat na trhu výrobců nábytku, představí vám skutečně české výrobce a poradí, jak správně vybrat kvalitní nábytek. Na stánku Cechu čalouníků a dekoratérů se zase dozvíte, jak postupovat při výběru sedacího a lehacího čalouněného nábytku, na co si dát pozor nebo jak poznat kvalitní potah.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše