TECHAGRO

Skvělé systémy, co vlastně ani nepotřebují obsluhu

Leckterý zemědělský podnik shání šikovného pracanta ke svým strojům. Ty se ale pomalu stávají „počítači na kolech“ a je potřeba mít pořádně vyškolenou obsluhu. John Deere jde na moderní technologie opačně. Do své sklízecí mlátičky řady S700 přidal dvě zásadní inovace v podobě systémů Interactive Combine Adjustment 2 (ICA2) a Active Yield, ale zároveň to zařídil tak, aby i ne příliš zkušená obsluha dokázala udržet požadovanou kvalitu práce.

Ale to je spíš pro laiky. Odborníky zaujaly právě ony dva propracované systémy, a to znamená GRAND PRIX Techagro pro společnost STROM Praha a.s., která v Česku výrobce John Deere Werke Zweibruecken zastupuje.

Cenu Grand Prix si na slavnostním večeru přišel převzít za společnost STROM Praha Jiří Ptáčník (druhý zleva), produktový manažer pro sklízecí mlátičky John Deere. Skleněnou plastiku a diplom mu předali (zleva) šéf letošní poroty Jiří Mašek, ministr zemědělství Jiří Milek a generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Porota své rozhodnutí vysvětlila slovy: „Sklízecí mlátičky JOHNE DEERE řady S700 přináší na trh dvě zásadní inovace ve smyslu automatizace práce sklízecí mlátičky, které vedou k jejímu efektivnímu využívání. Interactive Combine Adjustment 2 (ICA2) je uceleným systémem pro kompletní automatickou optimalizaci sklízecí mlátičky. Systém využívá informace o čistotě a kvalitě zrna, složení a množství omlatu a informace o ztrátách. Veškerá dostupná data se automaticky vyhodnocují a softwarové algoritmy rozhodují o vykonání potřebných změn v nastavení všech funkčních částí mlátičky. Active Yield je systém, který automaticky provádí průběžnou kalibraci výnosoměru bez nutnosti jakéhokoli vstupu obsluhy.“

Pokud novinka zaujala i vás, zajděte ji podrobněji poznat do pavilonu P. A buďte si jisti, že v expozici STROM Praha se u produktů John Deere „zaseknete“ na dlouhou chvíli.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše