TECHAGRO

ZETOR sází na inovace a export do celého světa

Výkon, komfort, bezpečnost a k tomu atraktivní italský design. Inovovaná modelová řada MAJOR je pro ZETOR první v novém designu, ale postupně tuto moderní vizáž dostanou i ostatní stroje slavné brněnské značky. Dalšími překvapeními pro sezonu 2018 jsou menší traktory UTILIX a HORTUS, modernizované modely PROXIMA a FORTERRA nebo čelní nakladače ZETOR SYSTEM.

TECHAGRO považujeme za náš domácí veletrh,“ prohlásil na firemní tiskové konferenci v pavilonu P výkonný ředitel společnosti ZETOR TRACTORS a. s. Marián Lipovský. Expozice o rozloze přes 500 metrů čtverečních jeho slova potvrzuje jak rozsahem, tak exponátovou náplní. „Počet modelových řad ZETOR byl v posledních letech rozšířen ze dvou na šest a mohutné investice do vývoje jsou vidět i na veletrhu TECHAGRO. Od konkurence se odlišujeme motory a převodovkami a za velmi důležité pokládáme zavedení nového designu, který postupně implementujeme do našich traktorů,“ dodal Lipovský.

Nejočekávanější veletržní novinkou je modelová řada MAJOR v novém designu, která se k zákazníkům dostane již v létě. Tvary čtyřválcového traktoru s výkonem 80 koní podtrhují jeho dynamiku a sílu. Nejnápadnější je nové uspořádání světel, které je atraktivní a zároveň funkční, protože zajišťuje osvětlení větší plochy před traktorem a lepší výhled obsluhy při práci s nakladačem. Stroje disponují také modernějšími brzdnými systémy, pneumaticky odpruženým a otočným sedadlem řidiče a bezpečnostními pásy na všech sedadlech.

Modernizací prošly také ostatní modelové řady traktorů ZETOR. Již na podzim se do sériové výroby a k zákazníkům dostane inovovaná FORTERRA, která stejně jako ostatní řady využívá nové efektivnější brzdné systémy. Největší inovaci však znamená ECO 40 převodovka, která uživatelům přináší až 20% úsporu provozních nákladů. Dalším lákadlem jsou nové modelové řady UTILIX a HORTUS, tedy modely o výkonu od 40 do 70 koní, které díky své univerzálnosti najdou uplatnění také v komunálních službách, u pěstitelů nebo hobby farmářů. „Reagujeme tak na nové trendy, protože menší traktory představují až 20 % celkových evropských prodejů,“ řekl o novinkách Marián Lipovský. I traktory UTILIX a HORTUS zůstávají kompatibilní s čelními nakladači ZETOR SYSTEM, které si můžete prohlédnout v pavilonu P. Celkem se v expozici ZETOR představuje sedm traktorů všech modelových řad a úsporný čtyřválcový motor.

Vedle vývoje a inovací je druhým strategickým cílem společnosti ZETOR expanze na nové trhy. Na export je již dnes určeno přibližně 85 % produkce, přičemž hlavní odbytiště představují země střední Evropy, jihovýchodní Evropy a Pobaltí. Dlouhodobě úspěšná je brněnská firma v západní Evropě a v Severní Americe, ale nově se značce ZETOR daří pronikat také do exotičtějších teritorií jako Keňa, Zambie nebo Myanmar. Na veletrhu TECHAGRO oslovuje především odběratele na tuzemském trhu, kde očekává úspěch hlavně do představených novinek UTILIX, HORTUS a MAJOR v novém designu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše