MOBITEX

Translation is not available.

MOBITEX chystá velké překvapení či procházku „džunglí“. Hlavně ale představí špičku z oboru nábytkářství a interiérového designu

Novinky, nové trendy i poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu či bytu přinese od 26. do 29. února 2020 na brněnském výstavišti Stavební veletrh. Pod jednotným názvem se skrývají tři tradiční veletržní akce – Stavební veletrh Brno, veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX.

KOUPIT VSTUPENKU NA VELETRH

Zdravý nábytek na veletrhu MOBITEX

Veletrh MOBITEX situovaný už tradičně do pavilonu F se orientuje na problematiku vhodného výběru nábytku s pozitivním dopadem na zdraví. Elektricky výškově nastavitelné stoly přiveze ukázat OFFICE FOR SERVICE, jejichž zástupci vám poradí, jak na zdravé sezení. Bolavá záda dovedou pekelně potrápit, abyste vstávali čilí a nerozlámaní, tomu mohou pomoci matrace Magniflex. Na výstavišti nesmí chybět výrobce sedacího nábytku JECH, který se na špičce oboru pohybuje od roku 1991 a pracuje s nejkvalitnějšími materiály. Sedaček, křesel, židlí a stolů bude plný pavilon – přiveze je například AKSAMITE, JV Pohoda, Nejči nábytek, Dolce Vita Sofa a další. Zahradní nábytek předvede firma Doppler, svítidla nabídne společnost ESYST. Na veletrhu budou vystavovat nejen velcí hráči, ale i mnozí menší výrobci, jako společnost KONELI, která se zaměřuje na výrobu originálních jídelních stolů. Ty jsou doménou taktéž společnosti Rott či WOOD 4 EVER. Druhá zmíněná firma se zaměřuje také na zakázkovou výrobu z masivu.

Na veletrhu MOBITEX se chystá překvapení. Zatím lze říci, že se jedná o převratný produkt velké společnosti, která svoji „bombu“ připravuje do velké dvoupatrové expozice.

Veletrh nábytku a interiérového designu nabídne jako vždy bohatý doprovodný program. Ve středu 26. 2. 2020 patří mistrovství České republiky v oboru truhlář. Čtvrtek 27. 2. bude ve znamení studentské sekce GRAND PRIX MOBITEX. Páteční a sobotní doprovodný program se zaměří na nové trendy v interiérech, funkčnost nábytku a dopad na zdraví člověka.

„Džungle“ Ivy Bastlové

Na letošním ročníku bude k vidění zcela nová a netradiční expozice. Přesně se jedná o ukázkový interiér ve stylu „Džungle“, který pro akci připravuje česká designérka Iva Bastlová. Motivy džungle jsou nyní velmi trendové, stejně jako přírodní materiály a well-being styl. To byl také důvod, proč se designérka rozhodla pro toto pojetí. „Ráda bych návštěvníkům ukázala, jak lze jednoduše materiály kombinovat, jak pracovat s dispozicí a celkovým konceptem,“ popisuje projekt Bastlová.

Celková expozice bude pojata odvážně, netradičně a lehce extravagantně, aby na místě upoutala pozornost a návštěvníci měli chuť „vstoupit do well-being prostoru“ a nasát atmosféru. Tento prostor bude vybaven produkty, které následně najde návštěvník na klasických stáncích, a tak si může udělat představu o cenách, termínech dodání a případně si je ihned zakoupit či objednat. Exponáty budou mít jednotný popis a celkový seznam produktů a tak se lze inspirovat od A do Z. Chybět nebudou ani zajímavé přednášky o trendech, které budou probíhat přímo na expozici.

Po celou dobu velethu bude návštěvníkům k dispozici bezplatné poradenství Cechu čalouníků a dekoratérů a Klastru českých nábytkářů, bude se soutěžit také o tradiční GRAND PRIX MOBITEX vystavovatelů.

Stavění jako radost a vášeň. V pavilonu V

Trendy ve stavebnictví představí souběžně probíhající Stavební veletrh a veletrh DSB - Dřevo a stavby v sousedním pavilonu V. Připravovaný ročník Stavebního veletrhu naváže na úspěšné téma zdravého bydlení z minulého roku tématem Vnitřní prostředí budov a tepelný komfort, které se bude prolínat všemi čtyřmi dny veletrhu. „Zahrne oblast kvality života, tedy zdraví, pohodlí, odpočinek a relaxaci, ale i produktivitu, energetickou náročnost či hodnotu nemovitosti,“ přibližuje manažer Stavebního veletrhu Martin Videczky.

U příležitosti Stavebního veletrhu se premiérově odehraje Festival architektury zaměřený na řešení adaptace měst na klimatické změny. Historicky poprvé se setkají čeští architekti, projektanti a stavitelé nad komplexním tématem udržitelné architektury. VÍCE ZDE

Jednou z možností, jak zlepšit život ve městech, jsou zelené střechy. Jejich instalace podporuje dotační program Zeleň střechám. Obsahově bude toto téma úzce propojeno s hospodařením s vodou a dotačními programy Státního fondu životního prostředí.

Dále se veletrh zaměří na segment topení a chlazení, kde vyzdvihne realizace s ohledem na provozní a energetickou náročnost a moderní systémy a jejich vliv na vnímání teploty člověkem. Stálicí na tomto poli jsou tepelná čerpadla. Svoje vize návštěvníkům představí například společnost Tepelná čerpadla Mach, která si za svého Chameleona loni odvezla Zlatou medaili Stavebního veletrhu. Zájemci najdou v pavilonu V skvělá švédská zařízení Nibe, jejichž součásti vznikají i v České republice. Brněnská firma Green Technology Products zase ukáže tepelná čerpadla IVT, taktéž švédské provenience. Chybět nemůže tradiční vystavovatel ThermWet. A také výrobci tradičních či designových kamen.

Důležité místo bude mít také odvětví větrání a stínění jako jeden za zásadních aspektů pro zdraví a vitalitu člověka. Podrobněji se bude zabývat eliminací rizikových faktorů bydlení jako je tvorba plísní, průvan, přehřívání prostoru nebo nedostatek denního světla. Svoje řešení do Brna přiveze třeba Sun System. S okny vám poradí WindowStar, Sokol-okna-dveře-vrata. Jak vybrat správně stínění se dozvíte v Poradenském centru pro okna a stínicí techniku.

Dřevostavby stále jedou

Součástí Stavebního veletrhu se již tradičně stane veletrh Dřevo a stavby, který na brněnské výstaviště přivádí největší hráče na trhu, například DOMY D.N.E.S., Atrium, Purlive, Vesper Frames, Quickhaus, Moravské dřevostavby, Dřevo-House, Neat Houses a další. Jejich zástupci vám odpoví na všechny otázky kolem stavby, k níž se přiklání stále více klientů. Že jsou dřevostavby na stabilním vzestupu, potvrzuje Lenka Trandová z Asociace dodavatelů montovaných domů, který momentálně dolaďuje odborný doprovodný program.

Pavilon A2 zaplní studentské soutěže na podporu řemesel

Studentské soutěže a ukázky prací učňů a studentů pořádaných na podporu řemesel naleznou své zázemí v pavilonu A2. Konat se zde bude Mistrovství ČR v soutěžích odborných dovedností v oborech vzdělání klempíř, pokrývač, tesař, kominík a čalouník či soutěž Učeň instalatér. Pro firmy působící v těchto oborech se tak „áčko“ stane i místem, kde by si mohly vybrat své budoucí zaměstnance a oslovit je.

Zázemí nalezne veletrh MOBITEX už tradičně v pavilonu F. Pro Stavební veletrh Brno a veletrh DSB – Dřevo a stavby je vyčleněn pavilon V. Ukázky prací učňů řemeslných oborů se budou konat v pavilonu A2.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše