ProDítě

Translation is not available.

Nová autosedačka BeSafe je zárukou bezpečnosti. Sama rodičům ohlásí špatnou instalaci

Jednou z patnácti cen pro vítěze Velké návštěvnické soutěže veletrhu ProDítě byla nová otočná autosedačka iZi Turn i-Size od norské značky BeSafe, kterou do soutěže věnovala společnost Babypoint.

Norská značka BeSafe má už stoletou tradici a bezpečnosti při cestování opravdu rozumí, takže její autosedačky pravidelně získávají ocenění v crash testech a svými sofistikovanými prvky zachraňují dětské životy. Taková je i nová otočná autosedačka iZi Turn i-Size, která signalizuje bezpečné připoutání pomocí světelné vizuální grafiky. Symboly vedou rodiče instalací krok za krokem. Pokud se všechny indikátory postupně rozsvítí zeleně, má rodič absolutní jistotu správného připoutání. Červené světlo ukáže třeba i to, že sedačka není správně vyrovnaná. „Je to horká novinka, kterou teprve představujeme prodejcům a v průběhu roku ji zařadíme do prodeje. Má funkci otočení do boku, což usnadňuje umístění a upoutání dítěte. Je určena pro děti od narození až do 4 let a od 15 měsíců ji lze otočit po směru jízdy. Ale my vždy doporučujeme, aby až do výšky 105 cm dítě jezdilo proti směru jízdy, protože tak to je nejbezpečnější,“ říká Ondřej Pilecký, který má ve společnosti Babypoint na starosti marketing. Autosedačka iZi Turn i-Size poskytuje dítěti výjimečný komfort díky čtyřem nastavitelným pozicím. Opěrku hlavy lze nastavit dokonce do deseti pozic, takže sedačka roste spolu s dítětem při trvalém zajištění nejvyšší bezpečnosti.

V rozsáhlé expozici společnosti Babypoint zaujala také novinka od značky Nuna – plně vybavený kompaktní kočárek Triv. Městský kočárek s oboustranným sezením je velmi praktický a váží pouhých 8 kilogramů. „Triv je lehoučký a variabilní sportovní kočárek, na který je možné nasadit i hlubokou korbu a na přiložený kruhový adaptér autosedačku. Sportovní sedačku lze jednoduše sundat a umístit po směru nebo proti směru jízdy, ale největší předností je možnost složit kočárek jednou rukou do kompaktního rozměru. Tento zcela nový model poprvé představujeme veřejnosti na veletrhu v Brně,“ zdůraznil Ondřej Pilecký. Nový kočárek Triv má i teleskopicky nastavitelnou rukojeť, polohování zádové opěrky a nastavitelnou opěrku nohou. Boudu s ochranou UPF 50+ lze prodloužit a je vybavena kšiltem proti sluníčku i okénkem se síťkou. Maminky jistě potěší také vložka z vlny merino, malá kapsička na drobnosti a rozměrný košík.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše