MOBITEX

Translation is not available.

Postelia připravuje na veletrh Mobitex 2020 novou postel i kolekci matrací

Na veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX se v únoru představí přední výrobci a dodavatelé bytového vybavení působící na českém trhu. Jedním z výrobců je společnost Postelia, která se specializuje na výrobu postelí z masivu a zdravotních matrací. Masivní postele vyrábí ze všech dostupných českých dřevin a klade důraz na kvalitu použitých materiálů. Postelia má vlastní síť prodejen a provozuje také e-shop www.spime.cz. Kromě postelí a matrací nabízí ve svém sortimentu lamelové rošty, komody, noční stolky i skříně. V současnosti firma zaměstnává přes 60 zaměstnanců.

Postelia nabízí široký výběr matrací od paměťové pěny, přes latexovou až ke studené pěně. Zvolit si kvalitní matraci je podle jednatele společnosti Petra Novotného jedna z cest, jak dosáhnout zdravého spánku.

Nabízíte několik druhů matrací. Čím je specifická matrace z paměťové pěny v porovnání s matrací ze studené pěny?

Studená pěna je skvělým materiálem, je pružná, tvárná, komfortní, prodyšná a dlouho vydrží. Pro zvýšení komfortu a tvárnosti se většinou zónuje, nebo se právě kombinuje s tvárnou paměťovou pěnou. Paměťová pěna se používá pouze jako komfortní tvarovací vrstva, nemá oporu pro tělo, proto pod sebou musí mít opornou pěnu, v lepším případě HR studenou, v horším případě PUR, nebo RE pěnu.

Specializujete se na zdravý spánek. Jak ho mohou lidé dosáhnout?

Kvalitní matrací, ale také životním stylem. Mnoho zákazníků si myslí, že zdravotní matrace je lék, ale to tak úplně není. Zdravotní matrace umí dokonaleji podepřít páteř, která pak lépe regeneruje, tím zdravěji spíte. Kvalitu u matrací určuje druh pěny a její gramáž, to určuje její komfort a životnost. U postelí je zase důležité vybírat tvrdé dřeviny, doplněné kováním.

Vyrábíte postele z masivu. Jaké druhy dřevin lidé nejvíce kupují?

Z devadesáti procent je to dub a buk, tyto dřeviny jsou nejprodávanější. Buk má skvělý poměr kvality a ceny, ale pokud nejde o cenu, tak žádanější je kvůli vzhledu dub. Z tvrdých dřevin nabízíme ořech, javor, jasan a břízu.

Specializujete se i na lamelové rošty. Laik by si mohl myslet, že na roštu v porovnání s matrací až tak nesejde. Mýlí se?

Lamelový rošt je důležitou součástí spacího systému, díky pružným lamelám tak nemusí celou službu tvárnosti obstarat pouze matrace, ale lamelový rošt jí v tom pomáhá a tím ušetří matraci až jednu třetinu její životnosti. Na lamelovém roštu je matrace tvárnější, komfortnější a díky většímu počtu lamel i prodyšnější.

„Dodáváme postele po Evropě i Asii“

Proč jste se rozhodli firmu založit?

K založení vedla úplná náhoda, respektive poptávka od příbuzného, která odstartovala nejdříve spolupráci, později nás to nasměrovalo k otevření první prodejny a internetového obchodu.

V tuzemsku vyrábíte produkty už 25 let. Dodáváte výrobky i do zahraničí?

Ano, nejčastěji dovážíme na Slovensko, ale na našich postelích už zákazníci spí po celé Evropě, zajímavostí bylo dodávání do Asie, kde se naopak očekává, že budou tyto produkty snadněji dostupnější.

Čím se lišíte od konkurence v českém tržní prostředí?

Kvalitou a cenou. Postele z masivu vyrábíme z kvalitních dřevin s přírodní povrchovou úpravou a značkovým kováním. U zdravotních matrací klademe důraz na vysoké hustoty použitých materiálů a na funkci matrace, nikoliv na vzhled.

Kromě internetové e-shopu spime.cz máte také síť prodejen. V jakých městech je zákazníci najdou?

Centrálu a historicky první prodejnu máme v Táboře, další prodejny máme v Praze, Plzni a Brně a nově jsme od listopadu otevřeli prodejnu v Hradci Králové. Celkem jich tedy máme pět.

„Na Mobitexu ukážeme novou postel i kolekci matrací.“

Co chystáte na další ročník veletrhu Mobitex?

Opět zajímavé akční nabídky a slevy pro zákazníky. Mobitex je pro nás vždy impulsem k dotažení návrhů, které jsou ve stádiu rozpracovanosti, takže se lidé můžou těšit na novou postel a novou kolekci matrací.

Veletrh Mobitex se současně koná se Stavebním veletrhem. V čem vidíte přínos tohoto spojení?

Stavba nebo rekonstrukce se překlání ve fázi vybavování bytu či domu nábytkem, takže to spolu velmi souvisí.

Letos jste se v soutěži Grand Prix Mobitex umístili na třetím místě v kategorii Progresivní design. Co pro vás tato soutěž znamená?

Je to pro nás stejný výsledek, jako když sportovec vyhraje medaili, na výsledku dřeme a jsme rádi, že naši práci někdo ocení. Je to pro nás důležité a cítíme se součástí českého designu, který má tradici.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše