Stavební veletrh Brno

Translation is not available.

Zlaté medaile SVB 2020 patří výrobkům zvyšujícím energetickou úspornost i komfort bydlení

Nejlepšími exponáty Stavebního veletrhu se staly systém řízeného větrání vhodný i pro pasivní domy, hybridní kamna s automaticky řízeným provozem a tepelněizolační systém střech.

O prestižní ocenění Zlatá medaile SVB 2020 se ucházelo osm výrobků vystavených na letošním ročníku. Odborná hodnotitelská komise pod vedením 1. místopředsedy ČKAIT prof. Ing. Aloise Materny z nich vybrala tři nejlepší a nejinovativnější.

První Zlatou medaili získala společnost Schiedel za nový systém řízeného větrání pro rodinné domy s kompaktní rekuperační jednotkou Schiedel KombiAir. Účinnost rekuperace podle výrobce dosahuje až 90 %, novinka se instaluje již ve fázi hrubé stavby a má certifikát Passive house Institut Darmstadt, čili je vhodná i pro pasivní domy. TEXT O EXPONÁTU ČTĚTE ZDE

Druhá Zlatá medaile SVB 2020 patří společnosti hede kamna, která do Brna přivezla inovativní kamna dánského výrobce Aduro. Hybridní kamna Aduro A3 Lux umožňují spalování pelet i palivového dřeva. Podle posudku komise výrobek splňuje vysokou estetickou úroveň a je vybaven automatickým ovládáním spalování peletek se vzdáleným přístupem. Dávkování pelet probíhá z integrovaného spodního zásobníku. TEXT O EXPONÁTU ČTĚTE ZDE

Třetí Zlatou medaili převzali zástupci společnosti Wienerberger za Tondach iRoof – moderní a vysoce efektivní řešení tepelněizolačního systému střech z PIR panelů. Jde o řešení s difuzně otevřenou konstrukcí, která propouští vlhkost, ale teplo drží pod střechou. Materiály užité ve skladbě jsou zdravotně nezávadné a plně recyklovatelné, navíc systém umožňuje snadnou montáž. TEXT O EXPONÁTECH WIENEBERGER ZDE

Pozitivní čísla ze stavitelství

Zlaté medaile byly předány na slavnostním ceremoniálu vyhlašování cen veletrhů SVB, DSB a MOBITEX. Jako hostitel zde vystoupil generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš, který poděkoval všem vystavovatelům a příznivcům Stavebního veletrhu za účast a podporu. „Krátce jsem si veletrh prošel a objevil několik zajímavých věcí, ale chyběl mi tam robot zedník. Někde jsem zaslechl, že je za rok vyučeno čtrnáct zedníků, takže nevím, kdo u nás bude stavět. Snad se tady časem stavební robot objeví,“ zadoufal Jiří Kuliš ve svém úvodním vystoupení.

Druhým řečníkem byl náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický, který přinesl optimistické zprávy. „Dopravní stavby i pozemní stavitelství mají pozitivní čísla. V České republice se staví, v podstatě padesát procent těchto investic je veřejných a vláda přislíbila, že ve Fondu dopravní infrastruktury navýší prostředky pro následující, resp. letošní rok,“ informoval Muřický ve svém projevu. Vedle vývoje stavebnictví se věnoval také tématům jako BIM, příprava mistrovské zkoušky, exportní potenciál dřevostaveb a certifikace dřeva. Plné znění projevu ZDE.

Přítomné hosty pozdravil také Pavel Křeček, předseda České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, který byl i členem hodnotitelské komise soutěže o Zlatou medaili. Ve svém vystoupení ocenil nejen brněnské veletrhy, ale i celé město: „Chválím Brno. Dnes jsem měl čas si ho prohlédnout a klobouk dolů, co jste v Brně dokázali. Pochopitelně už dlouho chválím celý areál brněnských veletrhů, ve dvacátých let to byl od urbanistů velmi dobrý počin. Jsem rád za spolupráci s Veletrhy Brno a za náš stánek, kde je poměrně velká frekvence poradenství. Využívejte tuto příležitost a přijďte se k nám poradit,“ vyzval Pavel Křeček přítomné a na závěr popřál brněnským stavebním veletrhům, aby se vrátily do stavu, kdy budou venkovní prostory znovu plné stavebních strojů.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše