International Engineering Fair

Translation is not available.

Pošedesáté na MSV: SWISSTOOL A. G.

80 let existence letos slaví švýcarská firma Swistool a 60 let z toho jezdí na Mezinárodní strojírenský veletrh. Společnost, která pomáhala po válce znovu budovat československé strojírenství, patří tedy do rodiny sedmi "šedesátníků". Specializuje se na švýcarské obráběcí a měřicí stroje.

Firma Swisstool A. G. byla založena dědečkem jednoho ze současných majitelů firmy – panem Steigerem – v roce 1938 za účelem exportu tehdy především švýcarských obráběcích a měřicích strojů. V letošním roce tedy Swisstool A. G. slaví 80 let své existence.

Již od roku založení firma působí v tehdejším Československu, kde zaujímá významný podíl na rozvoji československého průmyslu.

Velký rozvoj firmy ale nastává zejména po ukončení druhé světové války, kdy se Swisstool podílí významnou měrou na znovuvybudování československého strojírenství.

Letošní expozici společnosti Swisstool Export-Gruppe najdete v pavilonu P (stánek 062)

Vedení firmy přebírá otec současného majitele pan Dr. Max Osterwalder a vede ji dále mnohdy nesnadnými úskalími socialistické ekonomiky.

V roce 1968 se ujímá vedení současný majitel firmy pan Alexander Osterwalder a v rámci firmy zakládá Swisstool Export-Gruppe, která dále pokračuje na trhu.

V roce 1991 je založena organizační složka Swisstool Export-Gruppe se sídlem v Praze, která pod tímto názvem působí dodnes. Hlavní náplní zůstává především export švýcarských, ale i německých a nově i italských obráběcích strojů.

Součástí upevňování pozice firmy na našem trhu je i každoroční účast na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde se firma zúčastnila všech 60 ročníků.

Virtuální prohlídka 100RIES

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše