International Engineering Fair

Translation is not available.

Průmysl 4.0 - automatizace, robotizace, digitalizace

Hlavní téma Mezinárodního strojírenského veletrhu se už několik let nemění, zato technologie pro nástup chytrých továren a využití kyberneticko-fyzikálních systémů v průmyslové praxi jsou rok od roku pokročilejší.

Průmysl 4.0 je úzce svázán s průřezovým projektem AUTOMATIZACE - měřicí, řídicí a automatizační technika, ke kterému se letos hlásí 280 vystavovatelů. V samotném oboru elektronika, automatizace a měřicí technika je přihlášeno už 130 firem ze sedmi zemí včetně tradičních lídrů. Ale Průmysl 4.0 nemá oborové hranice, což dokáže třeba revoluční expozice společnosti KUBOUŠEK na veletrhu PLASTEX.

Skupina KUBOUŠEK Technologies and Instruments v Brně vystavuje nepřetržitě od roku 1991 a letos se rozhodla k revolučnímu kroku. Její expozice v pavilonu G1 bude sloužit jako "okno" do vlastního Technologického a Vzdělávacího centra otevřeného na podzim 2017 v Českých Budějovicích. Návštěvníci veletrhu se díky živým vstupům a on-line přenosům ocitnou přímo v Technologickém centru, kde si prohlédnou automatizovaná pracoviště, společně s aplikačními inženýry prozkoumají inovativní technologie na vstřikovacích strojích KraussMaffei a seznámí se s odbornými kurzy Vzdělávacího centra. “Ve skupině KUBOUŠEK není Průmysl 4.0 jen pojem z moderní učebnice, je to reálná součást každodenní praxe, která se promítne i v letošním virtuálním konceptu expozice KUBOUŠEK,”říká marketingová ředitelka společnosti Ivana Kyselová.

Další atrakcí v pavilonu G1 bude automatizovaná plastikářská buňka společnosti Stäubli, která představuje kompletní řešení pro rychlou výměnu forem. Středobodem exponátu, který si návštěvníci veletrhu PLASTEX prohlédnou jak pátí na světě, je model vstřikolisu osazeného těmi nejmodernějšími technologiemi. Předehřívací stanice zaručuje včasnou přípravu formy pro výrobu, do lisu je následně přepravena automatickým kolejovým zakládacím vozíkem. Díky magnetickému upínání nejsou problémem ani rozdílné velikosti forem a o připojení veškerých energií se stará taktéž plně automatická multispojková deska. Manipulaci, zakládání a vyjímání výlisků zajišťuje šestiosý robot Stäubli TX2, kterému připravuje inserty ještě čtyřosý SCARA robot. “Každou hodinu od 10 do 16 budou připraveny komentované prohlídky celé buňky, při kterých podrobně vysvětlíme jednotlivé kroky. Těšíme se na vaši návštěvu,” pozval všechny zájemce Michal Scholze, Marketing & Business Development Manager společnosti Stäubli Systems.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše