Mezinárodní strojírenský veletrh

Digitální továrna 2.0 jako hlavní téma MSV 2019

Postupující digitalizace ve všech oblastech lidské činnosti přináší stále nové, mnohem vyspělejší a přitom realističtější modely výroby. Ve skutečnosti ale velká část veřejnosti a často i část odborné veřejnosti neví, co si opravdu pod názvem Průmysl 4.0 má konkrétně představit. Proto v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně vzniká unikátní koncept, který tuto skutečnost změní.

Digitální továrna 2.0 a druhá vlna Průmyslu 4.0 jsou hlavními tématy letošního MSV. Řešení zaměřená na digitální budoucnost budou prezentována na expozicích vystavovatelů v jednotlivých oborových halách. Letos poprvé však na MSV vznikne i speciální expozice, která tato témata uceleně představí.

Expozice Digitální továrna 2.0 v pavilonu A1

Expozice v pavilonu A1 s názvem Digitální továrna umožní zájemcům poznat principy pokročilé digitalizace výroby i jednotlivé výrobky, nástroje a řešení prostřednictvím prezentací vystavovatelů. V expozici se představí společnosti 33A+, 4dot Mechatronic Systems, ABRA Software, Act-in CZ, B2A Software Development, Bossard CZ, CATHEDRAL Software, Clever Soft, Ernst & Young, Expodesign, grantEX, KUKA, M2C, OSIsoft Česká republika, ROI Management Consulting, SG Equipment Finance Czech Republic, SIDAT, Siemens, SKF CZ, SmartVision, či TG Drives. Chybět nebudou ani start-upy Comfis – Divize Smart4factory, Kooperace, NeuronSW, Simplementa a Tastyair. Velkým lákadlem bude i koncept ŠKODA VISION iV, který nabídne pohled na elektrickou budoucnost značky ŠKODA.

Expozice společnosti Microsoft

Microsoft se již přes 40 let podílí na digitalizaci všech aspektů našeho života. Mění mezilidskou komunikaci, způsob běžné práce, vyvíjí nové a efektivní modely podnikání a v neposlední řadě hledá cesty, jak se pomocí dat starat o životní prostředí nebo šetřit lidem drahocenný čas. V letošním roce představí Microsoft, jako partner Digitální továrny 2.0, svou expozici v pavilonu A1. Návštěvníkům ukáže reálná řešení a zájemci si tak vyzkouší, jaké to je být dělníkem i manažerem v moderní továrně. Společně s Microsoftem se v expozici představí i desítka jeho partnerů.

ABB zve do expozice Digitální továrna 2.0

Společnost ABB jako lídr v oblasti inovativních průmyslových technologií bude významným partnerem expozice Digitální továrna 2.0 v pavilonu A1. ABB se na MSV 2019 představí rovnou dvakrát. Vedle rozsáhlé expozice v pavilonu P návštěvníci najdou její řešení také v pavilonu A1 v rámci expozice Digitální továrna 2.0. Návštěvníci zde uvidí unikátní patentovanou nabíjecí stanici ABB Terra, která je schopna nabít osobní auto na dojezd 200 km během pouhých 8 minut, dále také novou řadu robota IRB 6700, automatizovaný dopravní systém od partnerské slovenské společnosti Photoneo i kolaborativního robota Yumi s širokými možnostmi aplikací. Na expozici bude k vidění i řešení pro zefektivnění firemních procesů Ability Manufacturing Operations Management, které bude odprezentováno na ABB Collaboration table, tedy na interaktivním stole (či tabule) s 55palcovou dotykovou obrazovkou. Více informací najdete zde.

Digitální stezka

Součástí expozice Digitální továrna 2.0 v pavilonu A1 bude i tzv. Digitální stezka. Jedná se o naučnou stezku, která návštěvníkům představí digitalizaci procesů ve výrobě. Firmy zde budou prezentovat své produkty, které se na digitalizaci procesů podílí v příslušných souvislostech a návaznostech. Zájemci se tak dozvědí podrobné informace o fenoménech jako blockchain, kyberbezpečnost či umělá inteligence. Samostatné totemy v Digitální stezce představí Elektrotechnická asociace ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a také společnosti ABRA Software, Siemens, KUKA a 33A+. Dále se na stezce budou prezentovat firmy AV ENGINEERING, Compas automatizace, EPLAN Engineering CZ, GIGA, SmartVision nebo ŽĎAS.

Konference Digitální továrna 2.0 – Česko jako průmyslová velmoc?

Doprovodným prvkem Digitální továrny 2.0 bude stejnojmenná konference s podtitulem „Česko jako průmyslová velmoc?“, která se uskuteční 9. října od 9 hodin v pavilonu E. Stěžejní obsah bude zaměřen na představení efektivních nástrojů a postupů v řešení problémových oblastí. Klíčovi řečníci představí konkrétní příklady z praxe. Nejvýhodněji pořídíte vstupenky na konferenci do konce srpna. Více najdete na www.digifactory.cz.

Akční stage pro diskuze

Součástí expozice Digitální továrna 2.0 bude také akční pódium určené pro tzv. Kyberudálosti, tedy pro přednášky, prezentace, kulaté stoly a diskuse související s tématem digitalizace. Vše bude vysíláno a streamováno internetovou televizí Elektrika.tv.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše